صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 14

بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات

This is a discussion on بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات within the روانشناسی حیوانات forums, part of the روانشناسی category; همجنس بازی در حیوانات پدیده ای ناشناخته نیست . در یک تحقیق علمی که در سال 1999 توسط یک محقق ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  55
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  3,278
  می پسندم
  4,867
  مورد پسند : 427 بار در 105 پست

  Lightbulb بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات

  همجنس بازی در حیوانات پدیده ای ناشناخته نیست . در یک تحقیق علمی که در سال 1999 توسط یک محقق یه نام "بروس بگمیل" انجام شد معلوم شد که همجنسبازی در 1500 گونهء جانوری به صورت شایع انجام می شود ، از میمون ها گرفته تا کرم ها . در این میان این پدیده در 500 گونه با مدارک فراوان به اثبات قطعی رسیده .
  از آنجا که رابطهء جنسی در میان جانوران (حتی از یک گونه) به طرق گوناگون انجام می گردد ، علت اصلی ای که جانوران را به همجنسبازی ترغیب می کند هنوز کاملا مشخص نیست و نیاز به مطالعات بیشتر بر روی رفتار جانوران دارد .
  از آنجا که این مسئله از دید ادیان مختلف عملی شنیع محسوب می گردد و همچنین از آنجا که همجنسبازی در جوامع مختلف عملی غیراخلاقی محسوب می گردد ، بسیاری از قبول اینکه همجنسبازی در حیوامنات عملی "طبیعی" است سرباز می زنند . این عده که عموما افرادی محافظه کار هستند معتقداند نباید با تاکید بر طبیعی بودن همجنسبازی در جانوران ، سعی در توجیه این پدیده در انسان ها کرد .

  بسیاری معتقداند نباید از اصطلاح "همجنسبازی" در حیوانات استفاده کرد، زیرا عوامل و انگیزه هایی که حیوانات را به این عمل وامی دارد به طور کلی از عوامل انسانی مجزا است و بهتر است که این واژه صرفا برای انسان ها و نه حیوانات استفاده گردد.
  تحقیقات ثابت کرده که این پدیده در میان پرندگان و پستاندارانی که به صورت گروهی زندگی می کنند بسیار شایع تر است .
  برخی از محققین معتقد اند این پدیده بیشتر زمانی در حیوانات دیده می شود که حیوانات نر در منطقه ای به دور از حیوانات ماده زندگی کنند ، این در حالی است که عدهء دیگری از محققین همچون "جان رافگاردن" و "بروس بگمیل" معتقداند این پدیده ضرورتا ربطی به جوامع حیوانی که در آن نرها به تنهایی زندگی می کنند ندارند و این گونه رفتارها بیشتر برای محکم کردن و قوی تر کردن روابط و پیوندهای اجتماعی گروه انجام می گردد . این گروه از محققین ، پنگوئن های همجنسبازی را مثال می زنند که دو پنگوئن نر سراسر عمر با هم جفتگیری می کنند و با هم زندگی می کنند ، در حالیکه همیشه در معرض ماده ها قرار داشتند و فرصت جفتگیری با یک پنگوئن ماده را داشته اند .


  پرندگان



  قوی سیاه :
  تغریبا یک چهارم کل جمعیت قوهای سیاه ماده ، همجنسباز هستند . این حیوانات عموما بیشتر از جفتی که تشکیل شده از یک قوی نر و یک قوی ماده است عمر می کنند و عموما موفق تراند زیرا این قابلیت را دارند که از قلمروی بزرگتری حفاظت کنند .


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات



  مرغ دریایی : تحقیقات ثابت کرده که 10 الی 15 درصد مرغان دریایی ماده در برخی از کلنی ها همجنس باز اند .



  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات


  اردک گردن سبز : در زندگی اردک های گردن سبز ، اردک نر فقط تا زمانی با اردک ماده به سر می برد که اردک ماده تخم نگذاشته باشد . به محض تخم گذاری اردک ماده ، اردک نر او را رها می کند . در 19 درصد مواقع ، اردک های نر بعد از رها کردن همسرهای خود به همجنسبازی می پردازند .



  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات




  پنگوئن ها :
  در فبرییهء 2004 گزارش شد از یک جفت پنگوئن نری که در باغ وحش شهر نیویورک با هم جفت خورده بودند و حتی موفق شده بودند که یک بچه پنگوئن دختر را هم به موفقیت پرورش دهند ! حتی یک کتاب داستان کودکان به عنوان " و تونگو سومین نفر است!" در مورد این دو پنگوئن نر که Roy و Silo نام داشتند و در مورد جوجه شان نوشته شد . غیر از این دو ، گزارش های دیگری نیز دربارهء همجنسبازی در پنگوئن ها در نیویورک به ثبت رسیده است .
  باغ وحش های آلمان و ژاپن هم گزارش هایی مبنی بر پنگوئن های نری که با هم جفت خورده اند ثبت کرده اند . گزارش ها حاکی است که این جفت ها لانه سازی کرده اند و از یک سنگ به جای تخم در لانهء خود استفاده می کردند ! در ژاپن حداقل 16 مورد از چنین رفتارهایی در پنگوئن ها ثبت شده است .


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات



  پستانداران


  دلفین آمازون : پیدهء همجنس بازی در این جانور به کرات مشاهده شده. این دلفین ها در گروه های سه تا پنج تایی به آمیزش می پردازند و گاهی اوقات یک یا دو ماده هم در گروه وارد می شوند .


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات



  گاومیش آمریکایی : گونه های مختلفی از همجنسبازی در میان گاومیش های آمریکایی نر گزارش شده. فستیوال اکیپا (Okipa) که توسط سرخ پوست های ماندا انجام می شود مربوط به همین رفتار گاومیش هاست .
  همچنین گزارش هایی از سوار شدن گاومیش ماده بر پشت گاومیش مادهء دیگر همگروه نیز به ثبت رسیده اند .


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات




  شامپانزه ها و دیگر میمون ها :
  کلنی شامپانزه ها که یک کلنی ماده سالار است همیشه پر است از رفتارهای همجنسبازی . این گونه رفتارها هم در میان شامپانزه های ماده مشهود است هم نر . به عبارت بهتر باید گفت اکثر شامپانزه ها بایوسکچوال (Bisexual) هستند . بدین معنا که هم از رابطهء جنسی با جنس مخالف لذت می برند و هم از همجنسبازی. این مسئله تا حدی در جامعهءشامپانزه ها شایع است که حدود 60 درصد روابط جنسی در آنها بین دو یا چند ماده انجام می پذیرد. در میان تمامی جانداران ، شامانزه ها و دیگر میمون های بی دم (Apes) بیشتر گرایش به این عمل را دارند .


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات





  دلفین پوزه بلند (Bottlenose Dolphin) : بسیار دیده شده که دلفین های نر در این نژاد با تشکیل گروه هایی ماده ها را دنبال کرده و انها را تحریک به جفتگیری می کنند . گزارشاتی به ثبت رسیده که افراد همین گروها که تشکیل شده از چند دلفین نر است در حال انجام نوعی بازی با همدیگر که شبیه به عمل جنسی است مشاهده شده اند .
  "جنت ماناز" از دانشگاه جرج تاون که استاد زیست شناسی و روانشناسی است معتقد است که اینگونه رفتارها در بچه دلفین های نر به استحکام پیوندهای افراد گروه کمک می کند و در یک منظر تکاملی ، نهایتا به نفع این گونه است . او معتقد است این جانوران نهایتا پس از بلوغ از این دوستی دوران کودکی خود برای پیدا کردن ماده ها و ترغیب آن ها به جفتگیری استفاده می کنند .



  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات



  فیل : تلاش برای سوار شدن فیل های نر بر پشت همدیگر هم در فیل های آسیایی و هم در فیل های آقریقایی دیده شده . اینگونه رفتارها در فیل ها عموما با رفتارهای محبت آمیزی همچون لمس کردن خرطوم ها و عاج های همدیگر آغاز می گردد . 45 درصد از رواط جنسی فیل هایی که در اسارت (باغ وحش ها) زندگی می کنند ، بین دو جانور همجنس اتفاق میافتد .


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات



  زرافه : بسیاری از محققین از اینکه دربارهء همجنسبازی در میان جانوران صحبت کنند می ترسند و نگران این هستند که توسط همکاران خود به عنوان افرادی آلوده و فاسد شناخته شوند . "بروس باگمیل" با در نظر گرفتن یک جامهء زرافه ها به این نتیجه رسید که از هر ده عدد جفتیابی در زرافه ها ، نه تای آن بین دو حیوان نر صورت می گیرد .


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات



  میمون برفی ژاپن : در میان میمون های برفی ژاپن همجنسبازی پدیده ای ناشناخنه نیست . اگر چه میزان آن در میان گروه های مختلف ، متفاوت است . ماده ها با برقرار کردن ارتباط عاطفی و جنسی با همدیگر نوعی پیوند با هم برقرار می کنند و در برخی از گروه ها تا یک چهارم ماده ها اینگونه روابطی را تجربه می کنند . این پیوند ها ممکن است از چند روز تا چند هفته به طول بکشد . نرها نیز چنین روابطی را برقرار می کنند ، عموما در میان هم سن و سال های خود .


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات




  شیر : هم شیر های ماده و هم شیر های نر در عین همجنسبازی دیده شده اند . شیرهای نر معمولا برای مدت چند روز با هم ارتباط برقرار می کنند و در طی این چند روز اعمالی شبیه به عمل جنسی را انجام می دهند . حدود هشت درصد از اعمال جنسی در شیرها بین دو هم جنس انجام می پذیرد . گزارشات فراوانی از همجنسبازی شیرهای ماده در باغ وحش ها به ثبت رسیده ولی در طبیعت مشاهده نشده.


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات




  راسو: راسوهای اروپایی بعضا با افراد خارج از خانوادهء خود مبادرت به اینگونه اعمال می کنند .


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات




  کفتار :پیوند های عمیق و استوار عاطفی ، توام با روابط جنسی در میان کفتارهای ماده بسیار مشاهده شده . کفتارهای ماده از کفتارهای نر بزرگ تر اند و جثه ای قدرتمند تر و قوی از کفتارهای نر دارند . بسیار دیده شده که کفتارهای مادهء هم گروه سعی بر قرار گرفتن بر پشت همدیگر را داشته اند .


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات




  دیگر جانداران


  سنجاقک :
  هجنسبازی بین سنجاقک های نر در بسیاری از نژاد ها گزارش شده . به علت فیزیک محصربه فرد سنجاقک ها ،در جفتگیری عموما ضرباتی به ناحیهء سر سنجاقک ماده وارد می شود .یک تحقیق بر روی یازده گونهء مختلف سنجاقک بیناگر این است که حدود 20 الی 80 درصد از نر ها نیز آثار اینگونه ضرباتی را بر روی سر خود حمل می کنند.


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات




  مگس میوه : تلاش برای جفتگیری با نرهای دیگر در بین مگس های میوهء نر مشاهده شده .


  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات



  مارمولک : در برخی از گونه های مارمولک ، جانور ماده نقش مارمولک نر را برای دیگر مارمولک های ماده بازی می کنند . بدین صورت که با قرار گرفتن بر پشت دیگر ماده ها و تحریک هورمونی جانور ماده باعث ایجاد تخم و نهایتا تولید مثل جانور بدون کمک جنس نر می گردد . با این حساب اگرچه در میان مارمولک های یک منطقه تعداد نرها بسیار کمتر از ماده ها باشد ، جانوران ماده همچنان قادر به تولید مثل خواهند بود و نسل آیندهء خود را تضمین می کنند . با این حساب از دیدگاه نظریهء تکامل ، این جانوران ماده صددرصد از ژن های خود را ( و نه پنجا درصدی که در یک تولید مثل معمولی منتقل می گردند) به نسل بعد منتقل می سازند .



  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات

  ترجمه شده از ویکیپدیا

 2. 23 کاربر پست Napoleon عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ- گربه
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  3061
  لايك كرده
  5361
  نوشته ها
  4,343
  می پسندم
  46,236
  مورد پسند : 18,373 بار در 3,398 پست
  حالت من :
  My Mood
  Happy
  نوشته های وبلاگ
  18

  پیش فرض

  موضوع بسیار جالبی بود و تامل بر انگیز حال این سوال مطرح میشه که سگ ها برای برتری جویی هم با همجنس خود چنین واکنشی را دارتد حتی قبل از دوران بلوغ حال نمی دونم این دوگانگی رو چه طور میشه تعریف کرد

 4. 7 کاربر پست Admin عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  90
  می پسندم
  1
  مورد پسند : 8 بار در 2 پست

  پیش فرض

  من خودم چندین بار شاهد همجنسبازی سگ های نر بودم.

 6. کاربر مقابل پست danielo عزیز را پسندیده است:


 7. Top | #4

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  62
  می پسندم
  34
  مورد پسند : 2 بار در 1 پست

  پیش فرض

  ممنون از ناپلئون عزیز.

  قسمتی که در حیات وحش و در زندگی معمولی رخ میدهد جداست ، رفتارهای جنسی در اسارت را شاید نتوان خیلی ملاک قرار داد .

  در اسارت برخی حیوانات اقدام به خود ارضائی میکنند . نمیدانم حیواناتی که در محیط طبیعی خود زندگی میکنند اقدام به خود ارضائی میکنند یا نه.

 8. 2 کاربر پست mojarad عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #5

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  همستر-فنچ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  14
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  3,311
  می پسندم
  12,227
  مورد پسند : 72 بار در 175 پست

  پیش فرض

  من این اتفاق رو در همسترهای ماده دیده ام و خیلی هم تعجب کردم .چون فکر نمی کردم که حیوانات هم همچین حسی داشته باشن.

 10. 5 کاربر پست Parparak عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #6

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  لايك دريافتي
  29
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  367
  می پسندم
  1,121
  مورد پسند : 125 بار در 52 پست

  پیش فرض

  در میان مرغ و خروسهای خانگی هم این موضوع رو مشاهده کردم. مطلب جالبی بود

 12. 5 کاربر پست armin121 عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #7
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  لايك دريافتي
  1224
  لايك كرده
  929
  نوشته ها
  2,077
  می پسندم
  4,569
  مورد پسند : 5,540 بار در 1,647 پست

  پیش فرض رفتار همجنس‌گرایانه در حیوانات

  رفتار همجنس‌گرایانه در حیوانات رفتارهای همجنس گرایانه تاکنون در ۱۵۰۰ گونه جانوری - از پستانداران گرفته تا خرچنگ‌ها و کرم‌ها - مشاهده شده ولی تصور می‌شود که رقم واقعی بسیار بیشتر از این باشد. رفتارهای همجنس‌گرایانه بخصوص در حیوانات گله‌زی با زندگی گروهی پیچیده شایع‌تر است و نقشی اساسی در زندگی آنان بازی می‌کند. معروف‌ترین حیوان همجنس‌گرا بونوبو یکی از نزدیک‌ترین خویشاوندان انسان است. این گونه از شمپانزه به‌کلی دوجنس‌گرا است. جانت مانن، پروفسور دانشگاه جورج تاون صریحاً این نظریه را مطرح کرده ‌است که همجنس گرایی، لااقل در دلفینها مزیتی است که در اثر تکامل به وجود آمده و حملات و تجاوزهای داخل گونه‌ای را خصوصاً در نرها کاهش می‌دهد.• بعضی پنگوئنهای نر تمایل به تشکیل جفت با نرهای دیگر و لانه سازی مشترک با آنها دارند. در این مواقع از یک سنگ به عنوان جایگزین تخم استفاده می‌شود. در سال ۲۰۰۴ پارک مرکزی حیوانات واقع در ایالات متحده آمریکا، سنگ یادشده را با یک تخم بارور جایگزین کرد که زوج نر آن را به عنوان فرزند خود بزرگ کردند. باغ وحشهای آلمانی و ژاپنی نیز گزارشهایی دربارهٔ همجنس گرایی بین پنگوئن هایشان منتشر کرده‌اند. این پدیده همچنین در زیستگاه آبی کلی تارلتون در آوکلند نیوزیلند مشاهده شده‌است. • معاشقه در روابط گاوهای نر، خصوصاً گاومیش کوهان دار آمریکایی معمول است. روابط اینچنینی در ماده‌های نوع دیگری از گاوها رواج دارد. • همجنس گرایی در گوسفندان (که در ۶ تا ۱۰٪ قوچها دیده می‌شود) همراه با تفاوت در حجم بخش‌های معینی از مغز و فعالیتهای شیمیایی است. مطالعاتی که توسط مجلهٔ درون ریز شناسی انجام شد، نشان داد عوامل فیزیولوژیکی و زیست شناختی تأثیرگذارند. نتایج این بررسیها با بررسیهایی که لوی روی نمونه‌های انسانی انجام داد مشابه‌است. • گوسفندان نر کوهی آمریکایی نیز از این نظر به دو دسته تقسیم می‌شوند : آنها که درگیر روابط همجنس گرایانه می‌شوند و گروه دیگر که اینگونه نیستند. • در میان کبوتران نیز همجنس‌گرایی نرها دیده می‌شود. کبوتربازان اصطلاحاً به این جفت کبوتران جناق می‌گویند. http://fa.wikipedia.org/wiki

 14. 4 کاربر پست khaleye_shani عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #8

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  پیش فرض

  ادغام شد.

 16. کاربر مقابل پست حامی حیوانات عزیز را پسندیده است:


 17. Top | #9

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  حیوان خانگی
  dog
  محل سکونت
  tehran
  لايك دريافتي
  4
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  134
  می پسندم
  356
  مورد پسند : 4,294,967,295 بار در 2 پست

  New 1 رفتار همجنس‌گرایانه در حیوانات

  رفتار همجنس‌گرایانه در حیوانات

  بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات بررسی علمی پدیدهء همجنس گرایی در حیوانات
  روی و سیلو ۲ پنگوئن همجنسگرای باغ وحش نیویورک :هنگامی که تخمی واقعی در زیر انها گذاشته شده از جوجهٔ به دنیا امده همانند فرزند خودشان نگهداری نمودند.





  رفتارهای همجنسگرایانه و دوجنسگرایانه تاکنون در ۱۵۰۰ گونه جانوری - از پستانداران گرفته تا خرچنگ‌ها و کرم‌ها - مشاهده شده ولی تصور می‌شود که رقم واقعی بسیار بیشتر از این باشد. رفتارهای همجنس‌گرایانه بخصوص در حیوانات گله‌زی با زندگی گروهی پیچیده شایع‌تر است و نقشی اساسی در زندگی آنان بازی می‌کند. معروف‌ترین حیوان همجنس‌گرا بونوبو یکی از نزدیک‌ترین خویشاوندان انسان است. این گونه از شمپانزه به‌کلی دوجنس‌گرا است.[۳۵] جانت مانن*[۵]، پروفسور دانشگاه جورج تاون*[۶] صریحاً این نظریه را مطرح کرده‌است که همجنسگرایی، لااقل در دلفینها مزیتی است که در اثر تکامل به وجود آمده و حملات و تجاوزهای داخل گونه‌ای را خصوصاً در نرها کاهش می‌دهد.[۳۶]

  [LIST][*]بعضی پنگوئنهای نر تمایل به تشکیل جفت با نرهای دیگر و لانه سازی مشترک با آنها دارند. در این مواقع از یک سنگ به عنوان جایگزین تخم استفاده می‌شود.در سال ۲۰۰۴ پارک مرکزی حیوانات*[۷]واقع در ایالات متحده آمریکا، سنگ یادشده را با یک تخم بارور جایگزین کرد که زوج نر آن را به عنوان فرزند خود بزرگ کردند [۳۷]. باغ وحشهای آلمانی و ژاپنی نیز گزارشهایی دربارهٔ همجنسگرایی بین پنگوئن هایشان منتشر کرده‌اند. این پدیده همچنین در زیستگاه آبی کلی تارلتون*[۸] در آوکلند نیوزیلند مشاهده شده‌است.[/LIST]

  [LIST][*]معاشقه و دخول کامل در روابط گاوهای نر، خصوصاً گاومیش کوهان دار آمریکایی*[۹] معمول است. روابط اینچنینی در ماده‌های نوع دیگری از گاوها*[۱۰] رواج دارد.[/LIST]

  [LIST][*]همجنسگرایی در گوسفندان (که در ۶ تا ۱۰٪ قوچها دیده می‌شود)همراه با تفاوت در حجم بخش‌های معینی از مغز و فعالیتهای شیمیایی است. مطالعاتی که توسط مجلهٔ درون ریز شناسی انجام شد، نشان داد عوامل فیزیولوژیکی و زیست شناختی تأثیرگذارند.[۳۸] نتایج این بررسیها با بررسیهایی که لوی روی نمونه‌های انسانی انجام داد مشابه‌است.[/LIST]

  [LIST][*]گوسفندان نر کوهی آمریکایی *[۱۱] نیز از این نظر به دو دسته تقسیم می‌شوند : آنها که درگیر روابط همجنسگرایانه می‌شوند و گروه دیگر که اینگونه نیستند.[۳۹][۴۰][/LIST]

  [LIST][*]در میان کبوتران نیز هم‌جنس‌گرایی نرها دیده می‌شود.[۴۱] کبوتربازان اصطلاحاً به این جفت کبوتران جناق می‌گویند.[/LIST]
  علاوه بر موارد ذکر شده همجنسگرایی در موجوداتی همچون مارمولک سنجاقک شیرها و حتی حشراتی که در رختخواب زندگی میکنند دیده شده است



  wikipedia





  اشلی منم با ۱کی‌ از دوستش که اسمش شارلوته و هردوشون دخملن مشکوک میزنن چیکار می‌تونم در این مورد انجام بدم؟
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  اگه دوست دارین عکسهای هاپو‌های خوشکله من اشلی خانمه و شوهرش آقا اد‌ی رو ببینید به این آدرس‌ها ۱ سری بزنید


  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 18. 20 کاربر پست Sabamg.1985 عزیز را پسندیده اند .


 19. Top | #10

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  597
  لايك كرده
  413
  نوشته ها
  3,865
  می پسندم
  17,794
  مورد پسند : 6,265 بار در 1,130 پست

  پیش فرض

  ادغام شد.

 20. 3 کاربر پست حامی حیوانات عزیز را پسندیده اند .


صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

LinkBacks (?)

 1. 15th August 2012, 03:15 AM
 2. 28th May 2012, 06:28 PM
 3. 28th May 2012, 01:18 AM
 4. 30th April 2012, 09:07 AM
 5. 10th March 2012, 04:04 AM
 6. 20th February 2012, 06:40 PM
 7. 9th February 2012, 03:28 PM
 8. 1st February 2012, 02:44 AM
 9. 28th January 2012, 01:24 AM
 10. 23rd January 2012, 11:38 PM
 11. 15th January 2012, 11:53 PM
 12. 14th January 2012, 01:23 AM
 13. 25th December 2011, 08:28 PM
 14. 26th October 2011, 11:59 AM
 15. 5th October 2011, 11:32 AM
 16. 23rd September 2011, 05:36 AM
 17. 18th September 2011, 10:50 PM
 18. 13th September 2011, 02:22 AM
 19. 9th September 2011, 02:05 PM
 20. 7th September 2011, 06:35 PM
 21. 8th February 2011, 05:18 PM

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 19th June 2011, 04:05 PM
 2. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th December 2010, 01:35 PM
 3. پاسخ: 3
  آخرين نوشته: 8th December 2010, 07:12 PM
 4. گربه های چشم تا به تا . چرا؟ (بررسی علمی)
  توسط Napoleon در انجمن انجمن اطلاعات عمومي در مورد گربه‌ها
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 22nd February 2009, 01:30 PM

Visitors found this page by searching for:

نزديكي حيوانات

حيوانات همجنس باز

هم جنس بازي حيواناتهمجنس بازی با حیواناتهمجنس گرايي در حيواناتهمجنس گرای حیواناتميمون همجنس بازحیون همجنس گرا هم جنس بازیهمجنس گرائی در حیواناتراسوتصاویرهم جنس بازیهمجنسهمجنس بازی در ژاپنمیمونهای همجنس بازهم جنس گرايانهم جنس بازيحيواناتهمجنس بازی در گربه هاآمیزش در حیواناتهمجنس بازی در میان حیواناتحیوان همجنس گراhttp:persianpet.orgforumthread9290.htmlهم جنس گرایی در میان حیواناتحيوانات همجنسبازچه حیوانی همجنسهمجنسگرایی در شیرهاهمجنس بازی انسان و حیوانحيوان هم جنس بازآمیزش جنسی(حیوانات(زرافه))رفتار همجنس‌گرایانه در جانوراندلیل همجنس بازی حیواناتحیوان های همجنس بازهمجنس در حیواناتهمجنسگرائي بين حيوانات همجنسگرایی - در کبوترانهمجنس گرايي حيواناتهمجنس گرایی در گربههمجنس گرائیهمجنسی در حیواناتحیوانات همجنس گراییحیوانات هجس بازهمجنس گرایی در میان حیواناتحوانات هم جنس بازحیوانات جنس گراییبررسی علمی همجنس گراییهمجنس گرای در حیواناتکلیپ همجنس بازی میمون هاتصاویرهم جنس گرایحیواناتهمجسمیمون های همجنس گراهمجنسبازی در جانورانهمجنس گرا حيوانرفتار همجنسگرایی در حیواناتاميزش حيوانات غير همجنسعگس حیوان همجنس بازحیوانهای هم جنس باز همجنس بازی انسان ها با سگتصاویرهم جنس بازی حیواناتهمجنسبازی در میان حیواناتآمیزش و همجنسیسوپر حیوانات همجنس باز همجس بازی با حیواناتحیوانات همجنسبازرابطه همجنس گرایانه در حیواناتهمجنسگرايى حيواناتهمجنسگرایی در کبوتررفتارهای همجنس‌گرایانه در حیواناتتحقیق در مورد همجنس بازی در حیواناتهمجنس بازی باحیواناتتصاویرهم جنس گرایان تحقیق در مورد حیوانات میمونpersianpet.org thread9290چه حیوانی همجنس باز است؟هم جنسي حيواناترفتار همجنسگرایی حیواناتهم جنس بازی در میان حیواناتهمجنس بازی میان حیواناتزیست شناس همجنس بازی حیواناتهمجنس گرايي در حیواناتچه حیواناتی همجنسگرا هستند؟حیوانات همجنسگرا در طبیعترفتار همجنسگرایانه در حیوانات ؟همجنسگرا حیوانات‏‎ ‎حيوانات هم جنس بازحیوان گراییکلیپ همجنسبازی حیواناتهمجنسگرایی در بین حیوانابهم جنس گرایی درحیواناتحیوان هم جنس گراکدام حیوانات همجنس باز هستندبررسی همجنس گرایی در حیواناتعلت هم جنسبازيجنس بازی با حیوانات دوستی عمیق همجنسرفتار همجنسگرایانه در حیواناتانسان وحیوان هم جنس بازانبررسی علمی همجنس بازی درباره حم جنسي حيواناتتصاویرهم جنس باز هاعلت همجنس در حیوانات

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214




SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556