صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 77

┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌

This is a discussion on ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌ within the آرشیو forums, part of the Fun Club category; جالینوس( 200 تا 130 میلادی ) جالینوس پزشک یونانی در زمانی زندگی می کرد که اروپا تحت تسلط امپراطوری روم ...

 1. Top | #61

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  جالینوس( 200 تا 130 میلادی )
  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌
  جالینوس پزشک یونانی در زمانی زندگی می کرد که اروپا تحت تسلط امپراطوری روم بود در آن زمان نگاه رومی ها به پزشکی بیشتر تاکید بر بهداشت همگانی بود آنها قناتهایی برا ی انتقال آب سالم فاضلابهایی برای خارج کردن فضولات و گرمابه های عمومی برای بهداشت شخصی افراد ساخته بودند. با وجود همه این موفقیتها محدودیتهایی نیز در نگرش آنها وجود داشت آنها به درمان بیماریهای فردی توجهی نداشتند و کالبد شناسی را نیز به حساب نمی آوردند. جالینوس به شناختن نقاط ضعف طب در رومی ها کمک کرد.
  جالینوس پس از تحصیل پزشکی در پرغامس آسیای صغیر و کورینت در یونان به اسکندریه در مصر رفت کتابخانه و موزه بزرگ آنحا درارای دو اسکلت کامل انسان بود . جالینوس اعتقاد داشت که همانگونه که معمار از روی نقشه کار می کند پزشک هم نیاز دارد که بدن انسان را کاملا بشناسد. چون قانون رومی ها تشریح جسد انسان را ممنوع کرده بود. جالینوس به تشریح بدن یک خوک بز و میمون دست زد او جزئیات زیادی یاد گرفت ولی تمام جزئیاتی که در جانوران یافته بود برای بدن انسان صدق نمی کرد. مثلا شبکه رگهای خونی که در زیر مغز جانوران مشترک است در انسان وجود ندارد.
  جالینوس هنگامی که در سال 157 میلادی به پرغامس برگشت تا به عنوان پزشک مدرسه گلادیاتورها خدمت کند اطلاعات فراوانی در مورد کالبد شناسی انسان کسب کرد. جالینوس جنگجویان زخمی را درمان می کرد و از این راه مستقیمان کلبدشناسی انسان را فرا گرفت.
  جالینوس در سال 162 میلادی به روم برگشت و فواید دانستنیهای خود را در مغرض دید همگان قرار داد. ادموس که پزشکی ناشناخته شده بود و از فلج مختصر در دست راست خود رنج می برد. پس از آنکه پزشکان محلی از درمان او ناامید شدند از جالینوس پزشک حدید شهر درخواست معالجه کرد. جالینوس از آدموس در مورد آسیب دیدگیهای تازه پرسش کرد و مشخص شد که آدموس از ارابه پرت شده و گردنش مجروح شده است. جالینوس می دانست که اعصاب انکشتان به ستون مهره ها ارتباط دارد و به حای انگشتان باید روی اعصاب گردن او کار کرد. با این معالجه بیمار کاملا بهبود یافت به دنبال این موفقیت مار___ اورلیوس امپراطور روم جالینوس را به سمت پزشک دربار برگزید.
  جالینوس در دوره زندگی خود تعداد بسیار زیادی کتاب و مقاله پزشکی نوشت که بیش از صد عنوان از آنها شناخته شده است کتابهای وی مجموعه ای از واقعیت ها نظرات و نیز خطا های آشکار است او نشان داد که رگها وسیله انتقال خون هستند نه هوا ولی این کشف مهم را که قلب تلمبه خون است از دست داد.
  به دلیل یکتاپرستی آموزه های جالینوس در بین اولیای امور مذهبی قرون وسطی از حمایت برخوردار شد. اعتقاد حالینوس این بود که بیماری نتیجه ناهماهنگی چهار مایع حیاتی بدن یا اخلاط چهارگانه است که قرنها پذیرفته شده بود. بر اساس این اعتقاد فکر می کردند که پزشکان می توانند با خون گیرری یا حجامت از بیمار سبب ایجاد تعادل در اخلاط چهارگانه و در نتیجه سبب سلامتی بیمار شوند این اعتقاد تا اوایل قرن هجدهم که اولیای امور پزشکی برخی از خطاهای اساسی نظریه های جالینوس را نشان دادند پذیرفته شده بود.


 2. 3 کاربر پست natasha عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #62

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  ارشمیدس ( 287 تا 212 قبل از میلاد)
  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌
  در میان بسیاری از دانشمندان دوران باستان شاید ارشمیدس جدیدترین آنهاست او مانند آنچه آیزاک نیوتون و دیگر دانشمندان عصر روشنگری انجام دادند از مفاهیم ریاضی برای بررسی جهان فیزیکی استفاده کرد ارشمیدس پس ار تحصیل در اسکندریه مصر به زادگاه خود در سیراکوز که در جزیره سیسیل قرار دارد برگشت و در آنجا تحت حمایت هیرون دوم به خدمت مشغول شد یکی از دستاوردهای اولیه ارشمیدس گسترش فرمولهایی باری یافتن حجم و مساحت کره و استوانه بود. برای تعیین مساحت اشکال هندسی غیر منظم آنها را به مثلثها یا مستطیلهای کوچک تقسیم و سطح آنها را با هم جمع کرد. ارشمیدس بر خلاف حکیمان دیگر یونانی اختراعش را با دست خودش انحام داد. طراحی پیچ ارشمیدسی برای بالا بردن سطح آب که در آبیاری زمینهای زراعتی به کار می رفت برای او اعتبار کسب کرد . آزمایشهای وی با اهرم موجب بیان قانون ماشینهای ساده شد. حاصلضرب وزن بار در جابجایی آن برابر حاصلضرب نیروی کارگر در فاصله ای است که این نیرو اثر می کند. ارشمیدس به هیرون گفت که با یک اهرم بلند و نقطه ای برای تکیه گاه آن او می تواند زمین را حرکت دهد. هیرون او را برای حرکت دادن یک قایق پر از بار به بیرون از آب به تلاش واداشت.
  ارشمیدس قرقره مرکبی را که خود اختراع کرده بود به قایق وصل کرد و آن را با موفقیت به ساحل کشید.
  اثبات اینکه تاج جدید هیرون از طلای خالص است یا نه مسئله بسیار سختی بود که به او محول شد ولی ارشمیدس با یافتن روشی برای تعیین چگالی تاج( جرم آن تقسیم بر حجم آن ) این مسئله را حل کرد. او از قانون شناوری اجسام که خود در حمام کشف کرده بود استفاده کرد طبق این قانون بر یک شی غوطه ور شده در آب نیرویی رو به بالا وارد می شود که برابر وزن اب جابه جا شده است که آن هم به حجم اب جابجا شده بستگی دارد.
  ارشمیدس تاج جدید را در یک کفه ترازو و هم وزن آن در کفه دیگر طلای خالص قرار داد و سپس مجموعه انها را با ترازو در آب غوطه ور ساخت اگر پس از غوطه ور شدن دو کفه ترازو در یک سطح قرار می گرفت چگالی تاج برابر چگالی طلای خالط بود و ثابت می شد که این تاج از طلای خالص است . ارشمیدس زمانی که راه حل این مسئله را دریافت فریاد کشید اورکا یعنی یافتم.
  در جنگ دوم کارتاژ سیراکوز هم پیمان کارتاژ در مقابل نیروهای امپراطوری روم بود که ارشمیدس به کمک مردم سیراکوز از شهر خود دفاع کرد او با اختراع منجنیق و تجهیزات آتش زا به مردم شهر کمک کرد تا حدود سه سال لشکریان مخالف روم را در خلیج نگه دارند و از این راه برای خود اعتباری کسب کرد سرانجام شهر در 212 قبل از میلاد سقوط کرد و ارتش روم به هجوم در شهر پرداخت. یک سرباز رومی در برابر پیرمرد 75 ساله ای که مشغول کشیدن شکلهایی روی شنها بود قرار گرفت این پیرمرد او را برای آنکه شکلها را لگد مال کرده بود مورد ناسزا قرار داد و سرباز او را با شمشیر خود ساکت کرد .. در حالی که نمی دانست یک دانشمند بزرگ را کشته است. 4. 3 کاربر پست natasha عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #63

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  اقلیدس ( 325 تا 270 قبل از میلاد )
  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌
  اقلیدس ریاضیدان یونانی در شهر اسکندریه مصر زندگی می کرد او کتاب معروفش در زمینه هندسه را در این شهر بزرگ آموزشی نوشت. اصول هندسه کتاب درسی اقلیدس بود که بیش از 2000 سال مورد استفاده مداوم قرار گرفت. ژولیو سزار , آیزاک نیوتون , جرج واشنگتن و البرت انیشتین همگی هندسه مسطجه مقدماتی را بر ساسا بخش اول کتاب اقلیدس فرا گرفتند. اقلیدس این درک علمی را به وجود آورد که تنها گردآوری واقعیتها کافی نیست. به واقعیت ها باید نظم منطقی داد , آنها را خلاصه و نظام مند کرد تا اصولی کلی به دست آیند. اقلیدس با دقت سازمان کتاب خود را طراحی کرد در ابتدا او تمام دانسته های مربوط به موضوع را جمع آوری کرد او تعددی از تعریف و حقایق اساسی یا بدیهیات را معرفی کرد بقیه کتاب را به طور منطقی مرتب و برهنهای گمشده را پیدا کرد. اقلیدس نتایج هندسه خود را با استفاده از برهنهای ریاضی بر مبنای بدیهیات و اصول موضوع یا فرضهایی که در ابتدای کتاب خود آورده است تکامل بخشید.
  فرض پنجم اقلیدس اصل موضوع موازی بودن است . از نقطه ای خارج از یک خط تنها یک خط می توان موازی آن خط رسم کرد از اصل موضوع موازی بودن ثابت می شود که مجموع زاویه های داخلی هر مثلث برابر 180 درجه است. کارل گاوس ریاضیدان بزرگ این مشاهدات را قرنها بعد آزمایش کرد او از تلسکوپهای قوی و تجهیزات نقشه برداری دقیق برای اندازگیری زاویه های مثلث با ضلعهای چند کیلومتری استفاده کرد با در نظر گرفتن خطای آزمایش مجموع زاویه های داخلی هر مثلث همانگونه که اقلیدس گفته بود برابر 180 درجه بود تا امروز اصل موضوع موازی بودن صرفا یک فرض است . ریاضیدانانی از جمله گاوس فرضهای دیگری را به منظور دیدن آنجه که روی می دهد جانشین کردند. اخترشناسان اعتقاد دارند که برخی از هندسه های نااقلیدسی می توانند کاربردهایی در جهان واقعی داشته باشند مثلا ریاضیات حاکم بر ستاره های نوترونی و ساهچال هایی ممکن است نا اقلیدسی باشند.
  مبانی هندسه مطالعه ای جامع ذر مورد هندسه مسطحه تناسب خواص اعداد و هندسه فضایی است در این کتاب شناخته شده ترین دستاورد اقلیدس این است که ثابت کرده تعداد اعداد اول بینهایت است.
  معروفترین نقل قول اقلیدس مربوط به گفته ای است که به بطلمیوس اول پادشاه مصر و لیبی اظهار شده است به بطلمیوس پیشنهاد شده بود که هندسه را پیش اقلیدس بخواند. بطلمیوس پی برد که فهم قضایای هندسه برای او مشکل است از این رو از اقلیدس درخواست کرد که راه ساده تری برای آموزش آنها انتخاب کند. اقلیدس سریعا پاسخ داد در هندسه راه شاهانه وجود ندارد.
  از زندگی شخصی اقلیدس عملا چیزی شناخته شده نیست احتمالا وی پیش از سفر به اسکندریه در آتن تحصیل کرده است. او مبانی هندسه را در یونان نوشت که پس از ترجمه متن عربی آن به زبان لاتینی به دست دانشمندان دوران رنسانس رسید.


 6. 5 کاربر پست natasha عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #64

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  ارسطو ( 384 تا 322 قبل از میلاد )
  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌
  ارسطو فیلسوف دانشمند و معلم یونانی بود او در مقدونیه به دنیا آمد پدرش پزشک مخصوص شاه بود در سنین کودکی پدرش او را برای تحصیل در آکادمی افلاطون به آتن فرستاد .افلاطون در ارسطوی 17 ساله شوق یادگیری تشخیط داد
  ارسطو به مدت 20 سال در اکادمی افلاطون ابتدا به عنوان محصل و بعد به عنوان معلم باقی ماند ارسطو در سال 348 پیش از میلاد همزمان با درگذشت افلاطون آتم را ترک کرد و به مقدونیه بازگشت. او به مدت 7 سال معلم خصوصی اسکندر پسر فیلیپ شاه مقدونیه بود بزرگترین متفکر دنیای قدیم معلم خصوصی کسی بود که بعدها بزرگترین رهبر جنگ طلب جهان یعنی اسکندر کبیر شد. میان شاگر و معلم پیوند دوستی محکمی به وجود آمد در سال 336 پیش از میلاد اسکندر که 20 سال داشت پس از مرگ پدر شاه مقدونیه شد. او با سرعت تصمیم گرفت که بزرگترین امپراطوری جهان را فتح کند و همین کار را نیز کرد.
  ارسطو به آتن برگشت و مدرسه خود را به نان لوکیوم تاسیس کرد و در آنجا به کار خود ادامه داد ارسطو مشاهدات دقیقی داشت و به جمع آوری خلاصه کردن و طبقه بندی علوم شناخته شده جهانی پرداخت رویکرد نظام مند وی تاثیر بسیاری در تحول رشد روشهای بنیادی علوم در جهان غرب داشت.
  نظرهای ارسطو منحصر به جهان فیزیکی نبود در طول این مدت رساله ای در منطق که آن را مهمترین کار او می دانند و نیز در فیزیک متا فیزیک اخلاق و علوم طبیعی نوشت. در موضوع اخیر از نخستین دانشمندانی بود که گونه های زیست شناختی را جمع آوری و آنها را به صورت نظام مندی طبقه بندی کرد. در سیاست هم حکومت آرمانی را که ترکیبی از مردم سالاری و پادشاهی بود پیشنهاد کرد.
  در سال 323 پیش از میلاد اسکندر کبیر در سن 33 سالگی بر اثر بیماری تب در بابل در گذشت . ارسطو بر اثر از دست دادن پشتیبان خود و رقابتهای طولانی مردم آتم و زادگاهش مقدونیه در معرض خطر قرار گرفت. به این دلیل او آتن را ترک کرد و به جزیره ای در دریای اژه رفت و پس از یک سال درگذشت.
  پس از مرگ بسیاری از یادداشتهای او در غارهای نزدیک خانه اش حفاظت شد و بعدا به کتابخانه بزرگ اسکندریه در مصر انتقال یافت با وجود آنکه این نوشته ها توسط دانشمندان مسلمان مورد استفاده قرار گرفت و به آنها ارزش داده شد ولی در طول دوران تاریک قرون وسطی در اروپا به فراموشی سپرده شدند. بعدها این نوشته ها مجددا معرفی شدند و قرنها بر اندیشه های غربی تاثیر بسیار داشتند.


 8. 5 کاربر پست natasha عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #65

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  بقراط ( 460 تا 377 قبل از میلاد)
  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌
  بقراط که به عنوان پدر علم طب جدید شناخته شده است نخستین کسی بود که پزشکی را از خرافات جدا کرد. وی که در جزیره یونانی توس به دنیا آمد پسر یک طبیب بود . بقراط اعتقاد معاصرین خود را که بر اساس آن بیماری توسط خدایان انتقام جو به وجود می آید رد کرد و به جای آن اعلام کرد که هر بیماری یک علت طبیعی دارد. او گفت که اگر علت را بیابید می توانید آن را درمان کنید. بقراط می گفت با مشاهده نشانه های یک بیماری و در نظر گرفتن شدت آن پزشک می تواند چشم انداز این بیماری را برای یک بیمار خاص با مقایسه آن با مراحل طبیعی همان بیماری پیش بینی کند. بقراط بر اساس چنین اندیشه های منطقی یک مدرسه طب را بنیان نهاد.
  عقیده پزشکی دیگری که بقراط قبول داشت آن بود که روش درمان یک بیمار ممکن است برای بیمار دیگر موثر نباشد وی اعلام کرد که آنچه برای یک غذاست ممکن است برای دیگری زهر باشد. بقراط همچنین دیگر پزشکان را تشویق می کرد که از درمانهای ساده مانند یک رژیم غذایی سالم استراحت زیاد و محیط تمیز استفاده کنند. او می گفت زمانی که پژشکان نمی توانند بیماری را درمان کنند طبیعت اغلب این کار را می کند. در بیماران رو به مرگ نباید از روشهای ساده درمان استفاده کرد و پیشنهاد کرد که بیماریهای بحرانی معالجه های بحرانی هم می خواهد.
  از دیگر توصیه های بقراط چیزی که امروزه رفتار خوب بالینی نامیده می شود با این گزاره ها که بیماری زمانی سخت تر است که ذهن مضطرب باشد و بعضی بیماران زمانی که از رفتار خوب پزشک رضایت داشته باشند بهبودی خود را باز می یابند. وی معتقد بود که پزشکان باید خادم بیماران خود باشند و معیارهای سلوک شرافتمندانه را رعایت کنند. در زمان وی گاهی پزشکان برای از بین بردن بعضی از بیماران خود تطمیع می شدند و امکان داشت که یک حاکم به پزشکی دستور دهد که برای کشتن دشمن خود از سم استفاده کند. بقراط گفت: پزشک در مورد بیمار مسئول است.
  بقراط تعهد نامه ای را که امروزه هم دانشجویان پزشکی موقع اخذ درجه دکتری اظهار می کنند تهیه کرده است. سوگند است. در بخشی از این سوگند نامه امده است که من عمیقا تعهد می کنم که خود را وقف خدمت به انسانیت بنمایم من حرفه خود را با وجدان و شرافت انجام خواهم داد و سلامتی بیماران نخستین وظیفه من خواهد بود.
  اگر چه بقراط سهم بسیاری در هنر شفای بیماران داشته ولی اطلاعات کمی از زندگی شخصی او در دست است تاریخ نویسان بر این باورند که او به مصر رفته و در آنجا پزشکی را آموخته است سپس در بسیاری از جاها از جمله آتم تحصیل کرده و سر انجام به زادگاه خود را بنا نهاده است یک مجسمه بدون پوشش در جزیره توس موجود است که ظاهرا مربوط به بقراط بوده و او را مردی کوتاه قد با ریشهای مجعد نشان می دهد.
  سخنان بقراط تا کنون باقی مانده است زیرا دانشجویان او نکته هایی از درسهایش را جمع آوری کرده و با انتشار کتابهایی آنها را شرح داده اند. بیش از پنجاه کتاب با نام بقراط وجود دارد و نوشته هایش برای توجیه آنکه او را پدر علم طب بنامیم کافی است. 10. 4 کاربر پست natasha عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #66

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  فیثاغورس ( 580 تا 500 قبل از میلاد)
  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌
  مشهورترین اندیشه در هندسه را حدود دو هزار سال پیش فیثاغورس ارائه کرد او دانشمندی از اهالی یونان باستان بود که سر و وضعی بسیار ساده و ثروتی ناچیز داشت ولی صاحب تجربه های فراوان بود
  فیثاغورس در جزیره ساموس در دریای اژه به دنیا آمد او به مصر بسیار سفر کرد و برای کسب دانش از بابل نیز دیدن کرد. در حدود 530 سال پیش از میلاد در کروتون – محلی یونانی نشین در جنوب ایتالیا- ساکن شد و شاگردان و طرفدارانی دور خود جمع کرد که به فیثاغورسیان معروف شدند.
  فیثاغورس بر این باور بود که طبیعت جهان از قانونهای ریاضی پیروی می کند. وی از این قانونها در مویسقی استفاده کرد و متوجه شد که صدای سازهای زهی به ضریبهای درستی از طول زه این سازها بستگی دارد اگز زه به شکلی نگه داشته شود که قسمت مرتعش شونده نصف طول اولیه آن باشد صدای ایجاد شده یک اکتاو بالاتر خواهد بود. این یافته ها درباره قانونهای ریاضی مویسیقی یا هماهنگها امروزه هم اهمیت دارد.
  فیثاغورس در اخترشناسی نیز نظم ریاضی را می دید او اعتقاد داشت که زمان گردش سیارات به دور خورشید متناسب با طول هماهنگ تارهای موسیقی است او فکر می کرد که حرکت سیارات سبب پیدایش صوتهای مویسقی می شود که او آنها را هماهنگ کره ها می نامید. اندیشه موسیقی سیاره ای دوامی نیافت ولی فیثاغورس به درستی دریافت که ستاره صبحگاهی و ستاره شامگاهی یک جسم اند. این ستاره میان یونانی ها به افرودیت و در میان رومیها به ونوس شهرت داشت.
  با وجود این فیثاغورس به دلیل کارهایی که در هندسه انجام داده مشهور است. او قضیه فیثاغورس را بنیان نهاد. بنابراین قضیه مربع طول وتر مثلث قائم الزاویه برابر است با مجموع مربعهای دو ضلع دیگر. مصریان از این واقعیت قبلا استفاده می کردند لیکن فیثاغورس تفاوت میان یک قاعده تجربی و نیز اثبات ریاضی قاطع را فهمیده بود.
  ولی یک کشف ریاضی رابطه فیثاغورس با پیروانش را بر هم زد. انها اعتقاد داشتند اعداد طبیعی مانند( 1, 2 , 3 , 4 و شبیه انها) با نسبتهایی که از آنها به دست می آید( مانند 2/1 , 3/1 , 4/1 و شبیه آنها) برای تبیین همه ریاضیات و طبیعت کافی است انها همچنین دریافتند که قطر یک مربع را نمی توان به صورت نسبتی از دو عدد صحیح نشان داد و هیچ دو عدد کاملی یافت نمی شود که مربع یکی از آنها درست دو برابر مربع دیگری باشد. این کشف سبب گفتگویی در میان فیثاغورسیان شد . انها با موفقیت این کشف ها را برای چندید سال پنهان کردند.
  با این اعتقادات مرموز فیثاغورسیان از نظر همسایگان خود افرادی عجیب و حتی بنیادستیز به حساب می آمدند و فعالیت های سیاسی آنها سر انجام سبب تبعید فیثاغورس شد. او به مگابونتوم که شهری یونانی در جنوب ایتالیا بود رفت و در همانجا درگذشت. اگرچه طرفداران فیثاغورس نظریات او را ثبت کردند و احتمالا چیزی بر آنها افزودند با این وجود هیچ یک از نوشته های او به جا نمانده است.


 12. 4 کاربر پست natasha عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #67

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  ساری
  لايك دريافتي
  15
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,522
  می پسندم
  2,048
  مورد پسند : 672 بار در 305 پست

  پیش فرض  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌


  در روز 21 آوريل يا اول ارديبهشت پسري در مجيديه تهران به دنيا آمد.پسري ارمني در خانواده اي دوست داشتني.خانواه اي با 3 خواهر و 4 برادر.نام اصلي او آندرانيك مدديان بود.از همان بچگي نبوغ موسيقي در اين كودك بازيگوش و شيطون معلوم بود.پدر او همواره در مسافرت بود.و خانواده را با خود ميبرد.به همين دليل او اكثر شهرهاي ايران را ديده است.

  روزها گذشت و او در خانواده اي دوست داشتني و علاقه مند به موسيقي رشد كرد و بزرگ و بزرگتر شد.مانند پدر علاقمند به موسيقي بود و براي خودش روياي زيبايي ساخته بود.بالاخره هم به آرزويش رسيد.اولين گيتارش را در 14 سالگي با چوب ساخت.به گفته خودش صداهاي عجيب و غريب از آن در مي آمد.پسر خاله هاي او يك گروه موسيقي تشكيل داده بودند.و از آندرانيك هم دعوت كرده بودند با آنها همكاري كنند. او در آن گروه شروع به گيتار زدن كرد.در بعضي وقتها هم قطعاتي به زبان انگليسي اجرا ميكرد.آنقدر در كارش پيشرفت كرده بود كه قطعاتي را در محضر شاه فقيد ايران اجرا كرد.

  روزها گذشت و او تصميم گرفت براي ادامه تحصيل به آمريكا برود.و وارد كالج موسيقي شد.رشته اي كه آرزويش را داشت. كم كم كارش را شروع كرد و اولين جايي كه كارش را شروع كرد كاباره تهران لس آنجلس بود.از فردي كه در زندگي او تآثير زيادي گذاشت و در حقيقت راه را براي او باز كرد و دستش را گرفت ميتوان شهرام شب پره را نا م برد.او استعداد آندرانيك را ديده بود از او دعوت كرده بود به عنوان صداي دوم براي او بخواند.به گفته خود او دوران دانشگاه سخت ترين دوران زندگيش بود.تا حدي كه فقط براي يك وعده غذا پول داشت.ولي هر چه بود گذشت او همه چيز را تحمل كرد.روزي به او گفتند يك خواننده اي هست كه سبكش به كار تو خيلي مي خورد. مي توانيد يك گروه موسيقي خوب دو نفره تشكيل دهيد.او كوروس بود كه بعدها با هم بهترين گروه دو نفره را تشكيل دادند.به كوروس هم همين را گفته بودند.و دست روزگار اين دو را با هم آشنا كرد و يكي از پر طرفدارترين وجنجالي ترين گروه موسيقي دو نفره بعد از انقلاب را تشكيل دادند.

  اولين آلبومي كه از اين دو به جا مانده خواستگاري بود.با شعري زيبا و قوي از ژاكلين ويگن به نام خواستگاري.كه نام آلبوم را هم به نام همان شعر گذاشتند.اين اولين كار آنها با ژاكلين بود.كه با استقبالي بي نظير روبه رو شد.در يكي از كنسرت هاي آنها دختري بود كه آندرانيك را خيلي دوست داشت و شب كنسرت او را اندي صدا زد.كه اين شد ديگر همه او را با نام اندي صدا ميزدند.

  دومين آلبوم آنها پرواز بود.و باز هم با شعرهاي زيباي ژاكلين.آهنگ چي مي شد,تپلي,ما همه ايراني هستيم به قدري گل كرد كه روز به روز بر محبوبيت آن دو افزود.آهنگ ما همه ايراني هستيم هنوز كه هنوزه در اكثر كنسرتها اجرا ميشود.در اين آلبوم اندي و كوروس با فردي آشنا شدند كه در زندگي هنري آن دو و به خصوص اندي تآثير فراواني گذاشت. او عليرضا امير قاسمي بود.و به قول خود اندي: علي گوش سوم من هست.و مانند يك برادر همراه اندي بود.و او را در انتخاب آهنگ كمك مي كرد.ويدئوي زيباي چي ميشد هنوز هم در خاطره ها هست.به دنبال موفقيت آلبوم پرواز و سر و صداي اين دو خواننده تازه نفس محبوبيت آن دو بيش از پيش شد.وآنها كنسرتي براي طرفداران اجرا كردند.تمام بليطها فروخته شده بود.وسالن ديگه گنجايش نداشت.عده فراواني پشت درهاي بسته مانده بودند.هفته آينده اندي و كوروس براي بچه ها و تمام كساني كه برنامه را نديده بودند كنسرت مجاني اجرا كردند.و با مردم سرود ما همه ايراني هستيم سر دادند.

  بعد از اجراي موفقيت آميز كنسرت آن دو آلبوم سوم خود را به بازار عرضه كردند. بلا. كه جهشي فوق العاده در كار آن دو بود. با ,بلا ,تو,نگاه,كه آهنگ انگليسي اين آلبوم در متن يك فيلم هاليوودي قرار دادند.با آن مدل زيباي آهنگ بلا.موفقيت آن دو هر روز بيشتر از روز پيش بود.وكنسرتها با استقبال زيادي مواجه مي شد.

  در اينجا بهتر است داستاني برايتان از حضور اندي و كوروس در بين مردم تعریف کنم.يكي از طرفداران اين دو دختري حدوداْ 14 ساله بود.كه بيماري سرطان داشت.و در بيمارستان به انتظار مرگ نشسته بود.وقتي اندي و كوروس اين ماجرا را شنيدند همراه يك هديه كه يك دستبند طلا بود به ملاقات آن دختر رفتند. به گفته خود آن دختر آن روز انقدر اندي و كوروس به من اميد به آينده را دادند و اينكه بايد خوب شوم و به كنسرت آن دو بروم كه من تا حدودي روحيه خودم را به دست آوردم.و چون سرطان عميقآ در وجود او ريشه نكرده بود آن دختر سلامتي خود را به دست آورد.و جالب اينجا كه برايتان بگويم كه آن دختر در حال حاضر فارغ التحصيل رشته پزشكي هست واندي در جشن او هم شركت كرد و در تمام اين سالها از زندگي اين دختر خبر داشته و با هم در ارتباط بودند.چه لذتي دارد ارتباط با هنرمند مورد علاقه !! . بگذريم.

  بعد از آلبوم بلا اندي و كوروس احساس كردندكه دوست دارند هر كدام جدا به فعاليت هنري خود ادامه بدهند.و قرار شد آخرين آلبوم دو نفره خود را به بازار عرضه كنند.آلبومي به نام خداحافظ.آخرين آلبوم با نام و همكاري اندي-and-كوروس.در اين آلبوم با شاعري آشنا شدند كه باز هم در زندگي هنري اندي و كوروس و مخصوصآ اندي تآثير به سزايي گذاشت.پاكسما زكي پور.اين شاعر استثنايي و جوان با آن شعرهاي زيبا وقوي در محبوبيت اندي صد در صد تآثير به سزا گذاشته است.اين شاعر هنوز كه هنوزه با اندي همكاري مي كند وجزو دوستان صميمي اندي هست.پاكسيما شروع كار هنري خود را با اندي آغاز كرد آلبوم خداحافظ با آهنگهاي دخترآتيشپاره ,آمنه,ياسمن,عشق مسموم,باز هم جزو پر فروش ترين آلبومها شد.با آن مدل زيباي آهنگ دختر آتيشپاره.بعد از فروش اين آلبوم و اجراي كنسرتها اندي و كوروس اعلام كردند كه ميخواهند رسمآ از هم جدا شوند.در آن زمان از هر كسي پرسيدند چه كوچك و چه بزرگ كه نظر شما راجع به جدايي اين دو چيست:همه ميگفتند :ما به اين دو با هم عادت كرديم.حيف است كه از هم جدا شوند.شايعاتي هم ورد زبانها افتاد.ولي اندي وكوروس در تلويزيون آمدند و اعلام كردند كه هيچ مشكلي با هم ندارندو فقط از نظر كاري با هم اختلاف عقيده دارند.در نهايت اندي و كوروس اين گروه محبوب و جنجالي از هم جدا شدند.و دوره 8 ساله كاري آنها به پايان رسيد.

  بعد از جدايي هر كدام جدا به فعاليت خود ادامه دادند به جرات ميتوان گفت: اندي گوي سبقت را از كوروس ربود.كوروس چند ماه بعد ازدواج كرد ولي اندي تمام زندگيش را روي كار هنري خود گذاشت.بعد از جدايي آنها اندي اولين آلبوم خود را بعد از جدايي از طرف شركت كلتكس وارد بازار كرد.آلبوم بيقرار.كه به نظر من كه تمام كارهاي اندي رو دنبال كردم آلبوم بيقرار يك استثنا در زندگي اندي بود.كه يك شبه ره صد ساله را طي كرد.در اين آلبوم 10 ترانه بود كه يكي از يكي قشنگ تر بود.و به گفته خود اندي:بيقرار قصه زندگي من است.قصه روزهاي پر عطش عشق و شبهاي سرد تنهايي.قصه تلخيها و شيرينيهاي زندگي.قصه پيروزيها و ناكاميهاي من در عشق و اميدي براي فردايي روشن و عشقي واقعي هنوزم بيقرارم..........

  اندي روي اين آلبوم يك سال ونيم زحمت كشيد وهم خلاصه اي از زندگي خودش هست.آلبوم بيقرار پر فروشترين آلبوم دهه نود شد.شعرها از پاكسيماي نازنين وآهنگها از همكاران.آهنگ عشق اول از سياووش قميشي وآهنگ بيقرار از هاني نازنين با آن ملودي زيبا كه من هر وقت اين آهنگ رو گوش ميدم ياد آن نازنين ميفتم.آهنگ زيبا و عاشقانه شبگرد,انتظار,قصر كاغذي,اگه عشق همينه,دختر ايروني,شيطنت.كنسرت اندي براي آلبوم بيقرار با موفقيت تمام اجرا شد.وجاي خالي آن شب پيدا نميشد.وعده اي هم پشت در بودند تا بتوانند وارد سالن شوند.در اين آلبوم فرخ آهي هم يار هميشگي اندي بود.وبه او كمك فراواني كرد.و اندي اين آلبوم و تمام آلبومهاي خود را در استديو فرخ آهي ضبط ميكند.در اين آلبوم بود كه مردم با دختري آشنا شدند كه هميشه با اندي بود واندي از او به عنوان صداي دوم استفاده ميكرد.او شيني ريگزبي بود.دختري امريكايي و علاقه مند به فرهنگ ايراني و زبان فارسي.شيني در حال حاضر خود خواننده شده ولي هر چه دارد از اندي است.از آن زمان به بعد اين دو همه جا با هم بودند وخود اندي هم در جايي اعلام كرد شيني دوست دختر اوست.اندي همه جا از گروهش تعريف كرده و عنوان كرده من بدون روهم هيچ هستم.فروتني هميشگي ايرانيها.

  بعد از موفقيت بي سابقه اين آلبوم اندي آلبوم ليلي را وارد بازاركرد.باز هم از شركت كلتكس.كه با چند هنرمند ديگر هم همكاري كرد.بيژن مرتضوي,حسن شماعي زاده وغيره.با آن عبارت زيبا در اول آهنگ ليلي:هر كس در زندگي يك ليلي دارد و اين ليلي من است.تمام اينها نشان ميدهد اندي در تمام اين سالها عاشق بوده.عاشق چه كسي اين را هيچ كس نميداند.در كنار اندي عليرضا امير قاسمي هم براي او ويدئو هاي زيبا ميساخت.

  بعد از اين آلبوم اندي آلبوم تنهايي را از شركت كلتكس به بازار ارائه داد.شعر ها از پاکسیمای نازنين ويدئو از كوجي زادوري و امير قاسمي ,ضبط از فرخ آهي ,گروه اندي باز هم او را ياري ميدهند.آهنگ زيباي تنهايي,چشماي ناز ,جاده هاي احساس,ناز ناز ,خوشگل محلمون, به قدري اين آهنگها گل كرد كه ورد زبان همه شده بود.هر پسري كه ميخواست با دختري دوست شود آهنگ ناز ناز را برايش ميخوند.دخترها براي كنسرتهاي اندي سرو دست مي شكوندند.و به قول اندي كه تكه كلام هميشگي اوست :خدا زيادشون كنه.در اينجا بايد بگويم آلبومهاي اندي همه دوازده يا چهارده آهنگ دارد.برعكس تمام خواننده ها .كه اين هم هزينه زياد تري ميخواهد هم پول بيشتري.در آلبوم تنهايي اندي يك آهنگ را باز سازي كرد كه آن را براي مادرش ساخته بود.زماني كه مادرش ايران بوده و اندي امريكا مادرش دچار عارضه مغزي ميشود و اندي در آن حال شعر اين آهنگ را مينويسد و آن را در بدترين شرايط اجرا ميكند.خوشختانه حال مادرش خوب ميشود وبعدها مادرش عازم امريكا ميشود وتمام كارهاي اندي را دنبال ميكند.تمام مصاحبه ها را زنده نگاه ميكند.اندي هفته اي 2 بار بايد با مادرش غذا بخورد.او پسر خانواده است.

  بعداز آلبوم تنهايي اندي آلبوم سر سپرده را به مردم عرضه كرد.آلبومي عاشقانه از كمپاني ترانه.شعرها طبق معمول از پاكسيماي نازنين و آهنگها از اندي,منوچهر چشم آذر.توحيد.در اين آلبوم اندي از شاعرهاي جوان هم استفاده كرد.گل اين آلبوم همان آهنگ معروف سرسپرده است.كه پاكسيما شعر آن را گفت و اندي يك نصفه روز آهنگ آن را ساخت.و به گفته خودش اين آهنگ يك هديه از طرف خدا براي او بود.آهنگ تولد به اين شكل ساخته شده بود كه پاكسيما روي جلد كادوي تولد اندي شعر تولد را نوشت و چون اندي خوشش آمد روي آن آهنگ گذاشت.آهنگ من و تو به قدري گل كرد كه اندي مجبور شد در سالن زيباي پلس لس آنجلس كنسرت بزرگي اجرا كند.كه از چند روز قبل تمام بليطها فروخته شده بود.در اين كنسرت تمام چهره هاي هنري حضور داشتند.وارطان آواناسيان مدير شركت ترانه,كوجي زادوري,و اكثرخبرنگارها حضور داشتند و موفقيت اندي را تبريك گفتند.كوجي و امير قاسمي ويدئو هاي اين آلبوم را تهيه كردند.به خصوص ويدئوي زيباي سرسپرده.

  در اين بين بايد گويم اندي گياهخوار همچنين جزو تيم فوتبال هنرمندان هم هست.و تا به حال چندين گل هم زده ، آرزويش هم اينست كه در استاديوم آزادي بازي كند. و در كنار هنر ورزش هم ميكند.

  بعد از آلبوم سرسپرده نوبت آلبوم بعدي اندي رسيد.جاده ابريشم.آلبومي عاشقانه تر از آلبوم قبلي.اندي خود راجع به اين آلبوم حرفهاي زيادي زده.آهنگها از خود اندي با همكاري حسن شماعي زاده,منوچهر چشم آذر,توحيد,فريبرز حاج نبي.و شعرها اكثرا از پاكسيما.آهنگ شب من به گفته خود اندي در بدترين شرايط روحي او اجرا شد.دوست دختر او براي بار دوم او را رها كرد و اندي در بدترين شرايط روحي اين آهنگ را ضبط كرد.اين آهنگ بعدها در فيلم هاليوودي پرنسس و سرباز در قسمتي از فيلم گذاشته شد.اندي خودش اين آهنگ را به دوست دخترش تقديم كرد.آهنگ فوق الاده تو كه رفتي به قدري سرو صدا كرد كه همه آن را تكرار مي كردند.آهنگ انگليسي اين آلبوم را شيني شعرش را گفت و اندي آهنگ آن را ساخت.اندي يك آهنگ ارمني هم در اين آلبوم دارد.اگر يادتان باشد بچه هاي منطقه 6 در ويدئو نوروز آن سال براي اندي نوار فرستاده بودند كه اندي زودتر آلبوم بعدي را به بازار بدهد.اندي در زمان ساخت اين آلبوم به ارمنستان سفر كرد به همين دليل اسم آن را جاده ابريشم گذاشت.اين آلبوم نشان ميدهد كه اندي سال عاشقانه و سختي را پشت سر گذاشته.چون به گفته خودش او به پاكسيما ميگه:من امسال مثلأ عاشقم آهنگ عاشقانه برايم بگو سال ديگه همه چي خوبه ما با هميم .آهنگي برايم بگو كه همه چيز را نشان دهد.اگر توجه كرده باشيد تمام آهنگهاي اندي به جز چند تا كه انگشت شمار است راجع به دختر و پسر است و به گفته خودش من حرف ديگري به جز دختر و پسر ندارم كه بزنم.بعداز اين آلبوم اندي يك آلبوم دو آهنگه وارد بازار كرد.به نام نونه.كه بازسازي آهنگ زيباي چرا عاشق شدم و يك آهنگ ارمني.


  بعد از اين آلبوم او آلبوم و قلب من را وارد بازار كرد.كه به 7 زبان زنده دنيا آهنگ خوانده است.از طرف كمپاني آونگ ويك كمپاني امريكايي.اندي يواش يواش خود را وارد ماكت امريكايي ميكند.خودش ميگويد: اين آلبوم جاي خاصي را در قلب من دارد به همين دليل اسم آن را وقلب من گذاشت.و روزنامه ها آن را رمانتيك ترين آلبوم اندي معرفي كردند.آهنگها يكي از ديگري قشنگ تر بود.آهنگ عربي با صداي اندي و راغب علامه خواننده معروف عرب كه بينهايت گل كرد.كه هم شعرش را با هم گفته بودند و هم آهنگش را با هم ساخته بودند.آهنگ ريحان كه خيلي گل كرد با شعر پاكسيما و آهنگ اندي.آهنگ 6و8 يادم مياد.آهنگ زيباي رويا.آهنگ عاشقانه تو نباشي.آهنگ انگليسي كه شعرش را شيني گفت و اندي آهنگش را ساخت.يك آهنگ هندي با دختر خانم هندي.كه بخواهم در مورد هر كدام توضيح بدهم ساعتها طول ميكشد.

  بعد از اين آلبوم بود كه روزنامه هاي امريكا از اندي به عنوان الويس ايران نام بردند.وبه او لغب الويس دادند.بعد از اين آلبوم محبوبيت اندي در جامعه امريكايي چند برابر شد.با گروهاي بزرگي در سالنهاي مجلل كنسرت گذاشت.با گروه آلابينا در سالن زيباي گريك تيآتر كنسرت گذاشت.به تنهاي 6000 نفر را در آن سالن دور هم جمع كرد و شبي فراموش نشدني براي همه بود.به مناسبت اين آلبوم كنسرت افتخاري در تاور ركوردز گلندل محله ارمني نشين كاليفرنيا اجرا كرد.و جازيست گروه پليس هم آنجا حضور داشت و همكاري آنها از اين به بعد آغاز شد.از همين آلبوم هم يك نمونه وارد ماكت امريكايي كرد .با چند آهنگ اضافه تر. كه آهنگ هتل كاليفرنياي معروف هم در آن بود كه همه ميگفتند از اصلش هم قشنگتر شده.با شعر پاكسيما يار هميشگي اندي.آهنگ تو نباشي به گفته خود اندي غم انگيز ترين صداي ني در ارمنستان هست.اندي براي سومين بار برنده جايزه بهترين خواننده ارامنه شد.استينگ منيجر گروه پليس هم فعاليت خود را با اندي آغاز كرد.اندي با مهارت خاصي به زبان انگليسي موسيقي ايران را به امريكاييها معرفي كرد به طوري كه فوق الا ده اندي رو دوست دارند.اندي تبديل به يك خواننده بين المللي شد.مصاحبه ها در سي ان ان,ان بي سي,سي بي اس,و موفقيت در كنسرتها او را بيش از پيش محبوب كرد .

  او حالا به آ رزوي ديرينه خود رسيده.با روزي 16 ساعت كار كردن با گروه و دوستان خوب او اين موفقيت دور از دسترس نبود.بعد از اين موفقيت او با دو خواننده بزرگ ديگر عرب آشنا شد.خالد و حاكيم.كه قرار بود توري بزرگ ترتيب دهند براي اجراي كنسرت در سالن زيباي گريك تيآتر.ولي اين برنامه مواجه با 11 سپتامبر شد و با تمام هزينه و زحمتي كه براي اين برنامه كشيده شده بود اندي اين برنامه را لغو كرد.اندي اعلام كرد كه مردم امريكا را مانند ايرانيان دوست دارد و خود جزو شهروندان امريكايي هست و به دليل احترام كنسرت را لغو كرد.جالب اينجاست كه شيني ميهمان افتخاري تمام كنسرتهاي اندي است و همراه او برنامه اجرا ميكند.اندي در اين بين يك آلبوم وارد بازار كرد با همكاري پاكسيما,حميد,و پيروز.كه در حقيقت آلبوم پاكسيما بود با شعرهاي او واز دوستان خود دعوت كرده بود با او همكاري كنند.كه واقلأ اندي در اين آلبوم براي پاكسيما سنگ تمام گذاشت.

  آلبومي به نام ياران.با آهنگهاي فوق العاده قصه باران و تصوير كه با شعرهاي فوق الاده پاكسيما توسط اندي اجرا شد.آلبوم آخر اندي خلوت من نام گرفت. اندي در مصاحبه اي اعلام كرد: من دوست دارم مردم بدانند در خلوت من چه ميگذرد.اين آلبوم هم جزو عاشقانه ترين آلبومهاي اندي قرار گرفت.از كمپاني آونگ و يك كمپاني امريكايي.اندي در اين آلبوم نشان داد هنوز هم شور عشق در او هست.آهنگ چه خوشگل شدي به قدري بين مردم طرفدار پيدا كرد كه فكر ميكنم احتياج به توضيح من نباشد.آهنگ التهاب,از ياد من نرفته,4 نوع ميكس آهنگ ريحان,آهنگ تغيير داده شده تپلي به زبان ارمني به نام مارال,آهنگ تغيير داده شده يالا به زبان اسپانيولي به نام بايلا,ودر نهايت آهنگي متفاوت با سبك كار اندي به نام برو.من خودم به عنوان طرفدار اندي اين سبك را تا به حال در كار او نشنيده بودم.تمام كارهاي او نشان ميدهد كه همه چي خوب است من با دوست دخترم خوبم مشكلي نداريم.ولي هيچ وقت آهنگهاي اندي نشان دهنده اين نبود كه به كسي بگويد:برو ديگه نميخوامت.اون هم خواننده اي مثل اندي.البته در ويدئوي اين آهنگ ريشه هايي از سياسي بودن نشان ميدهد.اما اندي هميشه خود را از سياست جدا كرده. آهنگ زيباي شقايق ,عشق و ايثار,تمام شعرها از پاكسيماو آهنگها از اندي,منوچهر چشم آذر,محمد مقدم و ........

  بعد از اين آلبوم اندي همراه با شيني و منصور كنسرت بزرگ و فراموش نشدني در سالن بزرگ و زيباي گريك تيآتر اجرا كردند.اندي در اين كنسرت پر نشاط تر و پر انرژي تر از قبل براي مردم برنامه اجرا كرد.زندگي عاشقانه اندي با حضور دوست دختر زيباي او سپري ميشود.او هنوز هم عاشق است.او بار ديگر كنسرت ديگري با اميد در پارك ارواين اجرا كرد كه آن هم با استقبال بي نظير مردم روبه رو شد.

  آلبوم بعدی اندي در ماه سپتامبر به بازار ارائه شد.كه شامل 3 سي دي بود . يك آلبوم كه فقط ارمني اجرا شده.يك آلبوم فارسي كه 14 آهنگ دارد.و يك آلبوم براي ماكت امريكايي.

  اندي هميشه براي جوانها نصيحتي داشته : دوري از مواد مخدر,احترام به بزرگترها,درس خواندن,وبه تمام دخترها و پسرها هميشه وهميشه گفته:با اوني كه دوستش دارين تا آخر بمونيد.به هم وفادار باشين.اندي احساس دوست داشتن رو اينگونه توصيف كرده:صبح كه از خواب بلند ميشوي احساس ميكني دنيا مال تو هست. دوست داري با كسي كه دوستش داري بري پارك,پيكنيك,به خاطر اون دختري كه دوستش داري حاضري همه دنيا رو به اون ببخشي.و شب كه ميخواي بخوابي خوشحال از اين احساسي كه دادي و گرفتي.اندي هميشه از زندگيش راضي بوده و هست.و هميشه به گفته خودش نيمه پر ليوان را نگاه ميكند.اندي با خواننده هاي ديگر كشورمان هم كنسرت گذاشته.مثل ابي,شهرام كاشاني, مكابيز..............و كمك به خيلي ها كرده در اين راه تا آنها هم وارد دنياي هنر شوند.مثل شيني,مكابيز,مهران.

  نگاهي به كارنامه هنري اندي بيندازيم او سير صعودي فوق العاده اي را طي كرده است. 14. 3 کاربر پست Navid_Bobby عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #68

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  محل سکونت
  ساری
  لايك دريافتي
  15
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,522
  می پسندم
  2,048
  مورد پسند : 672 بار در 305 پست

  پیش فرض  نام : هيلاري داف┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌


  نام کامل : هيلاري ارهاد داف


  تاريخ تولد : 28 سپتامبر 1987


  شغل - حرفه : بازيگر - خواننده


  محل تولد : تگزاس


  هيلاري متولد هوستون - تگزاس و دومين بچه باب داف مالک فروشگاه زنجيره اي هست و همسرش سوزان کالين کاب که خانه دار است .


  اسم مياني داف " ارهاد " که اسمي آلماني-آمريکايي هست که از مادربزرگ پدريش (Mary Erhad ) به ارث برده.داف همچنين از طرف


  مادربزرگ مادري ( Amy Beulah Schlemer ) هم آلمان تبار هست . مادر هيلاري مشوق اصلي او بود تا به کلاسهاي بازيگري برود .


  خواهر بزرگتر او هيلي داف به همراه هيلاري در تئاتر هاي محلي برنده شدند. هيلاري در 6 سالگي در بالت ( رقص ورزشي هنري ) ناتکرکر


  در سان آنتنيو شرکت کرد . هر دو خواهر ( هيلاري - هيلي ) بيشتر و بيشتر علاقه مند به بازيگري حرفه اي شدند. و سر انجام آنها به همراه


  مادرشون به کاليفرنيا نقل مکان کردند ولي پدرشون باب داف همانجا در هوستون ماند تا شغلش را حفظ کند .بعد از اون هيلاري و هيلي چندين


  برنامه تلويزيوني رو گردوندند.


  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌


  موزيک:


  هيلاري اولين آهنگي رو که ضبط کرد آهنگ I Can"t Wait نام داشت که در برنامه تلويزيوني Lizzie McGuire در آگوست 2002 پخش شد .


  و آهنگ بعدي براي ديسني مانيا با نام The Tiki , Tiki , Tiki Room . اولين آلبوم هيلاري در سال 2002 که مجموعه اي از آهنگهاي کريسمس


  با عنوان Santa Claus Lane که شامل همخواني Lil" Romeo و Christian Milian مي شد در اکتبر منتشر شد که اين آلبوم در جايگاه پاييني در


  بيلبورد 200 جدول آلبوم قرار گرفت . به دنبال اين آلبوم در همان سال The Santa Claus 2 رو هم بيرون داد. هيلاري همچنين آهنگهايي رو که در


  برنامه تلويزيوني Lizzie McGuire اجرا کرده بود رو در آپريل 2003 وارد بازار کرد . سال بعد از آن هيلاري اولين آلبوم non-holiday رو با نام


  Metamorphosis در آگوست 2003 عرضه کرد که در چارتهاي آمريکا و کانادا شماره يک شد.


  نويسندگان شعرهاش (Songwriting ) همون تيمي بودند که براي فيلم The Matrix و خواننده هايي همچون Avril Lavigne در آلبوم Let Go


  وهمچنين براي Liz Phair شعر نوشته بودند براي هيلاري نيز 3 تا از آهنگهاي آلبومش رو آماده کردند که يکي از اين آهنگها با نام So Yesterday


  در جايگاه دوم Top 40 در استراليا قرار گرفت. Metamorphosis تبديل شد به هشتمين از بالاترين فروش هاي طولاني مدت . اين آلبوم در 4 ماه بعد


  از انتشار در آمريکا 2.4 ميليون کپي شد.


  اين آلبوم به هيلاري کمک کرد تا يک جايي در ليست 100 تاي اول سلبريتي داشته باشه . هيلاري در2003 Top 100 Celebrity List در جايگاه 96 قرار


  گرفت.Metamorphosis همچنين کانديد براي بهترين آلبوم سال از Juno Awards of 2004 شد .


  در 28 سپتامبر 2004 ( مطابق با روز 17 سالگيش ) دومين آلبوم هيلاري با نام خودش در جايگاه دوم در بيلبورد 200 در آمريکا و در جايگاه


  اول در کانادا قرار گرفت .ليريکس آهنگ Haters اين آلبوم شايعه شد که در مورد ليندسي لوهان بوده . اغلب از ليندسي لوهان در رساته ها


  به عنوان رقيب هيلاري داف نامبرده ميشه .اين آلبوم با 1.5 ميليون کپي در آمريکا فروخته شد .
  داف همچنين دعوتي که از او شد که براي جشن انتخابي رئيس جمهور جورج بوش 2005 بخونه رو قبول کرد .

  در 16 آگوست 2005 هيلاري دومين آلبوم خودش رو با نام Most Wanted که يک گردهم آوري از 2 تا از آهنگهاي جديدش که با کمک دوست


  پسرش Joel Madden توانست اين آهنگها رو به قول معروف راک تر و عصبي تر جلوه بده .آهنگ Wake Up اين آلبوم جايگاه 29 در Hot


  100 به خود اختصاص داد و اين آلبوم در هفته اول منتشر شدن 200000 نسخه کپي شد . Most Wanted همچنين در کانادا شماره يک شد .


  زندگي خصوصي :

  داف همچنين با آرون کارتن در سال 2003 دوست بود . (هيلاري داف و ليندسي لوهان که براي هم رقيب محسوب مي شوند) ديده شده بود که


  ليندسي لوهان در بعضي مواقع بيشتر ازهيلاري با آرون کاترن در ارتباط بوده و با هم بودند.


  هيلاري داف از اينکه گفته شد شما بيشتر از مدل و استايل آوريل لاوين ( Avril Lavigne ) استفاده مي کنيد مخالفت کرد و اين گفته رو نقض کرد .

  هيلاري داف تا به حال زياد در کارهاي خير شرکت کرده که از جمله اون ها ميشه به " حمايت از حيوانان" اشاره کرد . هيلاري يکي از عضوهاي


  Kids With A Cause در سپتامبر 2005 است و گفته شده که هيلاري 250000 دلار براي کمک به طوفان زدگان کاترينا بخشيده است .

  رنگ موهاي هيلاري داف به طور طبيعي قهوه اي روشن هست اما بعد از سن 11 سالگي رنگ اون رو به بلوند بي حال تغيير داد.

  هيلاري و خواهرش هيلي 6 سگ دارند به نام هاي لولا - ماسي - چيکووتا که مال هيلاري و سه تاي ديگه مال خواهرشه.

  هيلاري در 12 مارس 2004 يک خط توليدي لباس راه انداخت با عنوان " Stuff By Duff " که در آمريکا - استراليا و کانادا عرضه شد .


  Playmates Toys يک عروسک از هيلاري در سال 2004 درست کرد و وارد بازار کرد.


  خواهر هيلاري يعني هيلي هميشه دوست داشته خواننده خوبي مثل هيلاري بشه . هيلاري در اين زمينه در يکي از آهنگاش کمکش کرده . با


  خوندن 2 نفري در آهنگ "Our Lips Are Sealed " که در کشورهايي همچون آمريکا و مکزيک و کلمبيا خيلي موفق بود .

  گفته مي شد که هيلاري نيز با خواننده " Good Charlotte " يعني جول مادن دوست هست . خود هيلاري اين قضيه رو بالاخره در ژوئن 2005


  با پذيرفتن دوستيشون قبول کرد.و اين دو با همديگه وقتي آشنا شده بودند که هيلاري 16 سالش بوده و جول 24 سالش . شايعه از وقتي شروع


  شد که هر دو با هم به MuchMusic Video Awards در 2004 تورنتو رفتند. و اين دو در نهايت گفتند که بله!!!!!!!! هستيم.

  در اواخر 2005 هيلاري يک ماه دست از کار کشيد که با جشن تولد 18 سالگيش مصادف شد .

  </B> 16. 4 کاربر پست Navid_Bobby عزیز را پسندیده اند .


 17. Top | #69

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  لايك دريافتي
  3
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  391
  می پسندم
  11,763
  مورد پسند : 17 بار در 5 پست

  Post GreEn dAy  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌  گرين دي باندي کاليفرنيايي است که اعضاي اون بيلي جو آرمسترانگ . مايک ديرنت و تري کول .يک باند پانک راک . بعد از تهيه ششمين آلبوم يک گيتاريست به باند اضافه شد .موفقيت آلبوم هاي گرين دي با باندهاي ديگري مانند سام 41 و بلينک 182 آميخته شد . گرين دي حدود 50 ميليون در دنيا فروش کرد که 21 ميليون آن تنها در آمريکا به فروش رفت


  در سن 12 سالگي تري کول به يکي از اعزاي باند The Lookoutsتبديل شد. آلبومشون با نام One Planet One People توجه زيادي به خودش جلب کرد و تري در همون سن براي بازيگري تلاش کرد. سال 1987 بيلي جو آرمسترانگ و مايک ديرنت هر دو در سن 14 سالگي از اعزاي Sweet Children بودند . با گيتارو صداي آرمسترانگ و باس و همصدايي ديرنت و درام جان کيفمير اولين اجراشون در 17 اکتبر 1988 در Rod’s Hickory Pit در والجو کاليفرنيا جايي که مادر آرمسترانگ در اونجا کار مي کرد برگزار شد . لارنس " لري " کسي که براي Lookouts گيتار مي زد و اتيکت مستقل برکلي Lookouts! Records درست کرد. به باند پيشنهاد داد بعد از اجرايي که در يک دبيرستان داشتند يک برنامه ضبطي داشته باشند .

  در اوايل سال 1989 اولين آلبوم اي پي خود رو با نام 1000 ساعت ضبط کردند . يک هفته قبل از اينکه اي پي رو منتشر کنند تصميم گرفتند که نامشون رو به گرين دي تغيير بدهند . يکسال بعد در آوريل 1990 گرين دي اولين آلبوم خودش رو با نام 39/smooth منتشر کرد . و تابستون اون سال به اولين تور رسمي خودشون رفتند .قبل از رفتن 4 آهنگ اي پي ديگه با نام Slappy اجرا کردند. اين 4 آهنگ مربوط بود به آهنگهاي قديمي خودشون در Sweet Children در سال 1991/Smoothed Out Slappy Hours رو منتشر کردند که شامل تمامي آهنگهای Smooth, Slappy و 1000 hours رو دارا بود . بعد از اين تور در انتهاي سال 1990جان کيفمير ( آل سوبرانته ) گروه رو موقتا ترک کرد تا به دانشگاه آرسيتا کاليفرنيا بره . در همين موقع بود که Lookouts سابق در حال خاموش شدن بود . تري کول که حالا 17 سالش بود و در برکلي زندگي مي کرد مي تونست موقتا جايگزين خوبي براي جان کيفميردر باند گرين دي باشه و شد . در اين موقع بود که باند رو مي شد يک باندي ثابت و گرين دي رو پايا و ايستاده ديد . در 1991 گرين دي تور ها و اجراهاي موضعي داشت و تعداد طرفداران خود رو بيش از پيش مي کرد . در ژانويه 1992 اونها آلبوم دوم خودشون Kerplunk رو نوشتند و اجرا کردند . که توسط Lookouts! Records منتشر شد .

  نسخه سي دي اون همچنين 4 تراک از اي پي Sweet Children رو به همراه داشت . آنها در سال 1992 تورهاي خودشون رو ادامه دادند و در سال 1993 تورهاشون رو به بريتانيا . آلمان . اسپانيا . ايتاليا . هلند . لهستان و چکسلواکي افزايش دادند . مسير اصلي موفقيت با دووکي 1993 تا 1995 در سال 1993 گرين دي بيش از 55 هزار کپي از آلبوم دوم خودش فروش کرد که براي سبک و زمان خودش خيلي موفقيت آميز بوده . بعد از اون ضبط خود رو با دوستشون Lookouts! Record تموم کردن و به Reprise Records پيوستند . طول سال رو براي ضبط اولين آلبوم با اتيکت جديدشون سپري کردند و نام آلبوم رو Dookie گذاشتند .

  در سال 1994گرين دي شروع به گذاشتن تور سرتاسر کشور کرد . تورها خيلي موفقيت آميز بود . در سال 1995 يک آهنگ با نام J.A.R براي فيلم Angus اجرا کردند و در پاييز 1995 آلبوم بعدي خودشون رو با نام Insomniac منتشر کردند . اين آلبوم موفقيتش مانند دووکي نبود . نمرود 1996 تا 1998 بعد از Insomniac گرين دي در سال 1996 به استوديو برگشت براي اجراي آلبوم جديد . نتيجه "نمرود" بود . اين آلبوم در اکتبر 1997 منتشر شد با گل کردن آهنگ Good Riddance بعد از اين در سال 1998 گروه خواستند تا استراحتي به خودشون بدهند و با خانوادشون باشند . بنابراين 2 سال کار تعطيل شد .

  Warning 2000 تا 2002 وارنينگ در سال 2000 منتشر شد . وفتي تمام آلبوم هاي قبلي گرين دي نائب طلاي سفيد شده بود وارنينگ شايسته طلا بود . گرين دي در سال 2002 با باند بلينک 182 توري گذاشتند که موجب احيا و زنده شدن طرفداراي گرين دي شد . گرين دي پس از تورPop Disaster تصميم گرفتند تا مدتي استراحت کنند .

  آمريکايي ابله 2004 تا 2005 باند به استديو رفت تا يک آلبوم جديد بنويسه و اجرا کنه . قرار بود عنوانش " سيگارها و ولنتاينها " باشه بعد از تکميل بيست تراک نوارهاي اصلي از استديو دزديده شد . باند متعجب و متحير ناراحت شدند . شانسي نبود تا آلبوم دزديده شده رو دوباره بازسازي کنند . اما با وعده و قولي جديد که پس از اين دوباره يکي بهترش رو خواهند درست کرد ادامه دادند . نتيجه اين شد که در سال 2004 آمريکايي ابله در جدول جايگاه اول رو به خودش اختصاص داد . يکي از آهنگها با نام Wake me up When September Ends خطاب به جورج بوش و تجاوز به عراقه . آرمسترانگ همچنين يک آهنگ شخصي براي پدرش خونده . پدر آرمسترانگ وقتي اون 10 سالش بوده فوت کرده . آمريکايي ابله جايزه گرممي 2005 رو براي بهترين آلبوم راک برد . آهنگ آمريکايي ابله همچنين در بازي هاي Madden NFL 2005 و Tony Hawk’s American Westeland استفاده شد که در اين بازي جو آرمسترانگ يک کاراکتر قفل شده هست .

  بعد از آمريکايي ابله گرين دي 2 کنسرت در انگليس داشتند . اين کنسرتها بر روي دي وي دي و سي دي با نامBullet in A Bible در 15 نوامبر 2005 منتشر شد . در 10 ژانويه 2006 باند گرين دي جايزه People’s Choice Award رو براي گروه دوست داشتني برد .

  Green day

  بيلي جو آرمسترانگ
  متولد 19 فوريه 1972

  مايک ديرنت
  متولد 4 مي 1972

  فرانک ادوين رايت 3 ( تري کول )
  متولد 9 دسامبر 1972  اما آيا مي‌دانيد كه اين گروه به ظاهر جوان در سال 1987 شكل گرفت. در سال 1987 بيلي‌جو آرمسترانگ 14‌ساله به اتفاق مايك دايرنت گروه دونفره‌اي تشكيل دادن كه اسمشو گذاشتن sweet children.

  در اكتبر سال 1987 گروه بچه‌هاي شيرين اولين شو خودش رو توي شهر كاليفرنيا به نمايش گذاشت.
  در سال 1989 با پيوستن جان كيف مايو به گروه، بيلي جو اسم گروهش رو عوض كرد و Greenday گذاشت. در همان سال بعد از آن‌كه گروه كنسرتي در سن‌پابلو برپا كرد، لاري ليورمور كه صاحب يك ركورد كمپاني مستقل بود، اين گروه را با جواني‌هاي بيتلز مقايسه كرد و مصمم شد كه با آنها قرارداد ببندد. او در همان سال اين قرارداد را نوشت و اولين آلبوم گرين‌دي با عنوان هزار ساعت به بازار آمد. بلافاصله پس از اين آلبوم، آلبوم smooth in early نيز ركورد شد و به بازار آمد.

  اولين تور جهاني گروه در سال 1990 به راه افتاد، ولي در سال 1992 و 1993 بود كه گرين‌دي موفق شد مخاطب جهاني بيابد.
  اين گفت‌وگو در نوامبر سال 1993 تهيه شده و اولين بار در مجله blunt به چاپ رسيده است.
  گرين‌دي بندي است كه نفس طرفدارانش را بند مي‌آورد. معلوم نيست چرا همه در ماشين‌هاي خود گرين‌دي را با صداي بلند گوش نمي‌كنند. اين گروه قطعاً گروه بعدي است كه تبديل به پرطرفدارترين گروه پاپ-راك جهان مي‌شود. تركيب ملودي‌هاي مختلف و تزريق انرژي به آهنگ‌هاي به‌ظاهر ساده توانسته گرين‌دي را از ديگر گروه‌هاي مشابه جدا كند.

  مصاحبه با بيلي جو

  * خب. الان تولد 30 سالگي توست. در ده سال گذشته زندگي عجيبي پشت سر گذاشتي. موفقيت‌هاي بسياري داشتي و اشتباه‌هايت هم كم نبود. حالا در سي سالگي بايد به فكر زندگي‌ات باشي و براي آينده‌ات برنامه ريزي كني. آيا گذشت دهه‌هاي زندگي‌ات را احساس مي‌كني؟
  كاملا. يادم مي‌آيد وقتي 20 سالم شد به خودم گفتم واي، خدايا، من ديگر جوان نيستم. واقعا ترسيده بودم. همان وقت بود كه فكر كردم بايد در زندگي و كارم تغييري اساسي ايجاد كنم. الان هم همين احساس را مي‌كنم. هر روز صبح كه بيدار مي‌شوم قاطعانه تصميم مي‌گيرم زندگي‌ام را تغيير دهم.


  * منظورت دوراهي‌هاي رايجي است كه در 20 ساله‌ها به وجود مي‌آيد مثل اينكه "ديگر نمي‌خواهم با پدر و مارم زندگي كنم" يا واقعا دغدغه‌ات هنر بود و اينكه "حالا چه سرنوشتي در انتظار موسيقي من است"؟
  بيشتر دغدغه دوم را داشتم. به مرگ فكر مي‌كردم و نمي‌خواستم كارهايم به فراموشي سپرده شوند. روي صحنه كنسرت همه چيز خوب است اما در خلوت مدام به خودت مي‌گويي آينده موسيقي‌هايي كه من توليد كرده‌ام چه خواهد شد.


  * قبلا گفته بودي در زندگي‌ات هيچ چيز جز موسيقي وجودت نداشته
  بله. واقعا تظاهر نمي‌كرديم. همه زندگي ما موسيقي‌مان بود. ما فقط اداي پانك‌ها را در نمي‌آورديم. ما موسيقي را هم خوب مي‌شناختيم.


  * با موسيقي قديمي‌ها رابطه‌ات چطور بود؟
  من از ستايشگران فرانك سيناترا بودم و از سبك او خيلي تاثير گرفتم. هر چه بزرگتر مي‌شوم موسيقي‌ام به سيناترا نزديك‌تر مي‌شود.


  * مفهوم مبارزه و سياست از كجا وارد موسيقي تو شد؟
  پدر من يك فعال كارگري بود و من از كودكي در جلسات اتحاديه كارگران حضور داشتم و با معناي مبارزه براي عدالت آشنا بودم. از سوي ديگر مادرم نيز زني كارگر بود كه در رستوران‌هاي شبانه‌روزي كار مي‌كرد و ما خيلي وقت‌ها او را نمي‌ديديم. زندگي فقيرانه‌اي نداشتيم اما با مفهوم فقر آشنا بوديم. من ادعا نمي‌كنم ترانه‌هايم سياسي هستند اما مفهوم مبارزه در آنها نقش مهمي دارد.


  * در آن شرايط تفريح كودكي‌ات چي بود؟
  اسكيت. هنوز هم انرژي اين كار را دوست دارم. اسكيت‌بازي صبحونه و ناهار و شاممه!


  * بيشتر بچه‌هايي كه اسكيت سواري مي‌كنند دزدي هم مي‌كنند؟
  آره همه‌شان اين كار را مي‌كنند. آنها لباس‌هاي گل و گشاد مي‌پوشند و از وسط فروشگاه‌هاي بزرگ با سرعت رد مي‌شوند. گاهي هم يك چيزهايي مثل سي‌دي و شكلات و كتاب مي‌افتد توي جيب لباساشان.


  *شما هم از اين كارها مي‌كرديد؟
  خب به لباس ماها چيزي گير نمي‌كرد.


  *يه زماني متاليكا گوش مي‌كردي، حالا چي؟
  ما مال يه شهريم، حالا كمتر گوش مي‌كنم.


  * تا آنجا كه من خبر دارم از منتقدين سرسخت متال و رپ هستي.
  نه. اصلا به اين سبك‌ها اهميتي نمي‌دهم. موسيقي رپ در نگاه من بيشتر شبيه مسابقات كشتي يا بوكس حرفه‌اي است.


  * فكر نمي‌كني خيلي حرف‌هايت شبيه آدم بزرگ‌ها شده؟
  نه. وقتي بچه بودم هم از رپ خوشم نمي‌آمد.


  * نظرت درباره امي‌نم چيه؟
  از شعرهايش خوشم نمي‌آيد. مي‌گويند امي‌نم هنرمند است چون روح آزاد هنرمندان را دارد. اما سوال من اين است: آيا همه انسان‌ها از روح آزاد و هنرمندانه بهره‌مند نيستند؟ البته او آزادي دارد كه هر چه مي‌خواهد بخواند اما ما هم آزادي داريم نظرمان را درباره او بگوييم.

  * شما فكر مي‌كنين كه نيرواناي بعدي هستين؟
  نه، دلمون نمي‌خواد پا جاي پاي اونا بذاريم. همه منتظرن كه نيرواناي بعدي به وجود بياد. ولي من به سبك گرانج اعتقاد ندارم.


  * هيچ وقت به دام اعتياد نيفتادي؟ تو مشهور بودي، پول خوبي در مي‌آوردي و وقتت حسابي آزاد بود.
  من حتي از قهوه هم بدم مي‌آيد. قهوه يك ساعتي آدم را سر حال مي‌آورد اما بعد پايين مي‌آيي و افسرده مي‌شوي. من سراغ مواد مخدر نرفتم چون از افسردگي بعد از آن مي‌ترسيدم. علاوه بر اين خيلي از دوست‌هايم در اثر اعتياد مردند و من فهميدم اين مساله اصلا شوخي ندارد.

  *يه سؤال فرعي؛ تو گياهخواري؟
  بله.

  ترجمه ترانه‌هايي از گروه گرين دي
  فرهاد يكتا

  تركم مكن
  كيلومترها مي‌روم
  تا تو را بيابم
  تو گفتي كه تركم مي‌كني
  ولي قدرت انتخاب نداري
  من درد كشيده‌ام
  هر صبح و هر شب
  احساس مي‌كنم كه مغزم از كار مي‌افتد
  و نمي‌توانم با آن بجنگم
  تركم مكن
  تركم مكن
  اكسپرشني بي هويت
  مميكي بي شكل
  صورتت را پوشانده
  من منتظرم كه مسير را نشانم دهي
  مسيري كه به خارج از اينجا منتهي مي‌شود
  من متعجب مي‌شوم
  اگر تو هرگز باز گردي
  باران، شدت گرفته
  نمي‌توانم باز گردم
  تركم مكن
  تركم مكن
  من كيلومترها مي‌روم
  تا تو را بيابم
  تو گفتي كه تركم مي‌كني
  من درد كشيدم
  هر صبح و هر شب
  تركم مكن
  -يخ خشك-
  آخرين ساعت ديشب
  خوابي ديدم
  و او در خوابم بود – دوباره-
  من و آن دختر در آسمان بوديم
  پرواز كرديم با هم
  من بيدار شدم
  ميان ابرها
  او ديگر كنارم نبود
  آرزو كردم كه باشد
  اشك‌هايم را پاك كند
  من عاشق او هستم
  هر شب خوابش را مي‌بينم
  اگر او بخواهد كه فقط دوستم باشد
  هر شب برايش نامه مي‌نويسم
  در هر نامه از او مي‌خواهم
  كه با من باشد
  ولي قلم چيز ديگري مي‌نويسد
  يك ترانه
  يك شعر نامفهوم
  الان بيشتر عاشقت هستم
  بيش از هر زمان ديگر
  بيا اشك‌هاي مرا پاك كن
  دانه‌هاي يخ خشكي را
  كه روي صورتم سر مي‌خورند.

  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌..
  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌

  منابع:
  http://www.iranpress.ir/
  http://www.takpardis.com/
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  DON'T EAT FRIENDS


 18. 4 کاربر پست emotion عزیز را پسندیده اند .


 19. Top | #70

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  لايك دريافتي
  3
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  391
  می پسندم
  11,763
  مورد پسند : 17 بار در 5 پست

  Lightbulb Andrea Bocelli  Andrea Bocelli
  آندره آ بوچلی
  1958  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌  "اگر خدا صدایی دارد حتما آن صدا ، صدای بوچلی است!"

  این سخن را Celine Dion خواننده معروف کانادایی در هنگام اجرا و ضبط آهنگ معروف The Prayer با آندره آ بوچلی هنرمند نابینای ایتالیایی بیان کرده است

  این سخن را Celine Dion خواننده معروف کانادایی در هنگام اجرا و ضبط آهنگ معروف The Prayer با آندره آ بوچلی هنرمند نابینای ایتالیایی بیان کرده است....نام بوچلی پس از سه تنورخوان نام آور معاصر، پاواروتی Luciano Pavarotti،خوزه کاره راس José Carreras و دومینگو Placido Domingo ، بعنوان چهارمین تنور در جهان لقب خورده است.

  بسیاری از منتقدین موسیقی, این خواننده نابینای اهل توسکانی که توسط زوکرو فورناکیاری (ستاره راک ایتالیایی) و لوچیانو پاواروتی کشف شد را تنورخوانی میدانند که دارای هیجان انگیزترین صدای اپرایی معاصر است. البته اپرا، تنها یک وجه از شخصیت موسیقایی اوست. او علاوه بر نواختن پیانو، فلوت و ساکسیفون، در دنیای موسیقی پاپ هم بسیار موفق بوده است و دوئتهای بسیار زیبایی با سلین دیون Celine Dion، سارا برایتمن Sarah Brightman، اروس رامازوتی Eros Ramazzotti و ال جاریو Al Jarreau, اجرا کرده است.


  ال جاریو، خواننده و نوازنده کهنه کار جاز در باره کار مشترکشان گفته است "من افتخار داشتم تا با زیباترین صدای دنیا هم آواز شوم!"

  آندره آ بوچلی مردی است که از کافه های شبانه به روی صحنه آمد و آنچنان روح انسان ها راتسخیر خود ساخت که اگر او را بزرگترین خواننده اپرا تصور نکنیم ، قطعا خواهیم پذیرفت که نام او در تاریخ بعنوان یکی از معروفترین و موفقترین خوانندگان ثبت شده است.او کار حرفه ای خود را با ضبط قطعه های اپرا به زبان ایتالیایی آغاز کرد و طولی نکشید تا در سال 99 میلادی لقب (بزرگترین خواننده پاپ) را از آن خود کرد. بسیاری از کارشناسان صدای آندره آ بوچلی را پخته ترین صدای معاصر نامیده اند. قدرت و گرمای مقاومت ناپذیر صدای او از همه سدهای زبانی و فرهنگی گذشته است…


  بوچلی در 22 سپتامبر سال 1958 در یک خانواده روستایی در شهر لایاتیکو در نزدیکی سرزمین عشاق ،توسکانی بدنیا آمد.او از مشکل تنبلی چشم رنج میبرد به خاطر همین پدرش که یک کشاورز ساده بود مزرعه خود را ترک کرد و همراه خانواده اش به شهر آمد تا شاید بتواند راهی برای نجات چشمهای آندره آ کوچک بیابد. پدر و مادر آندره آ با مشاهده استعدادش در موسیقی، او را با درس رسمی پیانو در سن 6سالگی پرورش داده و تشویق کردند. عشق آندره به اپرا نیز در همان سنین شکل گرفت...


  «من از آن بچه‌هایی بودم که همیشه خویشاوندان ازآنها می‌خواهند برایشان آواز بخوانند. به نظر من خود انسان تصمیم نمی‌گیرد که خواننده شود بلکه دیگران با واکنشهایشان این تصمیم را برای وی می‌گیرند!»


  آندره آ در سن ده سالگی اولین جایزه خود در آواز را دریافت کرد. درسن 12 سالگی در هنگام بازی فوتبال ، ورزش مورد علاقه اش در اثر یک تصادف بینایی چشمهایش را بطورکلی از دست داد وسبب شد تا منزوی و گوشه نشین شود. اما در همان سال در اولین رقابت موسیقی خود در Margherita d'Oro شرکت کرد و با اجرای "O sole mio" بعنوان برنده اول شناخته شد!...سپس به ادامه تحصیل در رشته حقوق دردانشگاه پیزا پرداخت . ..خودش از این سالها به عنوان لذت ‌بخش‌ترین دوران زندگی‌اش یاد می‌کند...او بیشتر تمرینها و آموزشهای خود را در زمینه خوانندگی اپرا ،نواختن پیانو ، فلوت و ساکسیفون قبل ار نابینا شدن انجام داده است.اما پس از نابینایی فقط به درس خواندن در مدرسه نابینایان پرداخت و سپس حقوق را تا درجه دکترا در دانشگاه پیزا ادامه داد ولی همه این سالها را در گوشه نشینی سپری کرد.


  فرصتی گرانبها در زندگی او باعث شد تا بتواند دوباره درس خوانندگی اپرا را با بت دوران کودکیش فرانکو کورلی خواننده بزرگ و جاودانه اپرای ایتالیا ادامه بدهد و طولی نکشید که کار حقوق خود را کلا کنار گذاشت...بوچلی به سختی تمرین میکرد و شبها به پیانو زدن میپرداخت تا بتواند خرج زن و بچه اش را بدست آورد…ناگهان او پیشنهادی از زوکرو ستاره بزرگ راک ایتالیا برای اجرای یک همخوانی تک آهنگی با نام Miserere دریافت کرد. او توانست چیزهای زیادی را در این اجرا و در هنگام تمرین از زوکرو بیاموزد.این اجرا توانست به دستاوردی باارزش برای او تبدیل شود ...( زوکرو برای دوئت خود ‌دنبال یک همخوان تنور می‌گشت و دوست داشت آن را با لوچیانو پاواروتی، خواننده مشهور اجرا کند. در همین حال صدای آندره را نیز امتحان و ضبط می‌کند وبعدا لوچیانو پاواروتی صدای او را بر روی نوار تیپ میشنود)


  زوکرو در مورد آندره آ بوچلی می‌گوید «آندره آ باور نکردنی بود! در صدای او چیزی بود که صدای دیگر خواننده‌های تنور نداشت... او با روحش آواز می‌خواند!»
  ┐└┘┌ بیو گرافی ┐└┘┌
  پاواروتی با شنیدن آن قطعه برای زوکرو می‌نویسد «این آدم کیست؟!شما با وجود او به من احتیاج ندارید. کسی نمی‌تواند بهتر از او، آن را بخواند!» با این حال دوئت با همخوانی زوکرو و پاواروتی ساخته می‌شود و بسیار پرفروش می‌گردد. ولی سال بعد، زوکرو در تور اروپای خود، برای اجرای زنده از آندره آ دعوت می‌کندو مردم از صدای بوچلی شدیدا استقبال می‌کنند. مدتی بعد پاواروتی و بوچلی یکدیگر را ملاقات می‌کنند و بین آنها دوستی شکل می‌گیرد. بوچلی در کنسرت خیریه سالانه پاواروتی که در آن دو دنیای موسیقی کلاسیک و پاپ پیوند می‌خورد شرکت می‌کند. وپاواروتی از او برای اجرای یک همخوانی اپرا دعوت کند.بعد از این اجرا بود که سبب شد بوچلی به یکی از بزرگترین خوانندگان اپرای جهان تبدیل شود.او توانایی بالای بوچلی را دریافته بود ، پس او را نزد خود نگه داشت و آموزشهای فراوانی در امر خوانندگی به او داد.

  بوچلی در سال 93 وارد فستیوال موسیقی سانرموی ایتالیا شد و در مسابقه مقدماتی برنده شد و رکورد امتیازات «تازه‌واردین» را نیز شکست. در رقابت اصلی نیز با آهنگ Il Mare Calmo Della Sera برنده شد.آهنگهای او هفته‌ها در صدر پرفروشترین‌های فرانسه، بلژیک(12 هفته!)، آلمان، هلند و ایتالیا قرار گرفت.پس از پخش اولین آلبوم خود، موفق به دریافت جایزه صفحه طلایی شد.

  در سال 1996سارا برایتمن Sarah Brightman خواننده مشهور سوپرانو، آهنگ Con Te Partiro بوچلی را هنگام صرف نهار با دوستانش در یک رستوران شنید و شیفته خواننده و ترانه آن شد. دو ماه بعد آندره بوچلی و سارا برایتمن با تعدادی از اعضای ارکستر سمفونی لندن در آلمان کنسرت دادند و ترانه Time To Say Goodbye را همخوانی کردند. این آهنگ زیبا رکورد فروش تمام تولیدات موسیقی سال را شکست. حدود 6 ماه در صدر فهرست بهترینهای آلمان بود ! و سالها در صدر پرفروشترین آلبومهای این کشور باقی ماند...سپس با شرکت Polygram قرارداد همکاری امضا کرد وآلبوم پاپش به نام Romanza را روانه بازار ساخت که به بهترین آلبوم در غرب تبدیل شد.

  درسال 1997 ترانه مشترکش با سارا برایتمن جایزه اکو، برای بهترین تک ترانه سال را از آن خود کرد.درسال 1998 آلبوم پنجم او، Aria آماده شد و موفق به دریافت دومین جایزه اکو خود برای پرفروشترین آلبوم کلاسیک شد.بوچلی در 19 آوریل قدم به صحنه موسیقی آمریکا گذاشت و روز بعد از اجرای خود در واشنگتن به کاخ سفید دعوت شد. تور داخل آمریکای او هم با موفقیتی بی سابقه همراه بود و در تمام اجراها سالن نمایش لبریز از هواداران این ستاره موسیقی کلاسیک و پاپ بود. محبوبیت بوچلی در آمریکا به اجرای یک دوئت با سلین دیون انجامید،
  ترانه The Prayer.... سلین دیون صدای او را چنین توصیف کرد " اگر خداوند آواز میخواند، صدایش تا حد زیادی مانند آندره آ بوچلی بود".

  در مه 98 بوچلی موفق به دریافت دو جایزه بهترین خواننده ایتالیایی و بهترین راوی موسیقی کلاسیک از جشنواره موسیقی جهان در مونت کارلو شد. در این سال بوچلی کاندید مقام بهترین هنرمند جدید در مراسم جوایز گرمی و اسکار بهترین ترانه متن بود، ترانه The Prayer هم جایزه گلدن گلاب را نصیب بوچلی کرد.

  او نخستین خواننده کلاسیکی است که رتبه اول تا سوم فهرست بهترینهای کلاسیک را با آلبومهای: Sacred Arias، Aria وViaggio Italiano از آن خود کرده است.
  در 28 اکتبر بنا به دعوت شهردار نیویورک، رودولف جیولیانی، آندره آ ترانه Ave Maria شوبرت را به یاد قربانیان 11 سپتامبر اجرا کرد. در 29 نوامبر به دعوت ملکه الیزابت، برای اجرای برنامه در جشن هنر سالیانه سلطنتی شرکت کرد.

  در ماه مه آلبوم Sacred Arias به انتخاب شنوندگان بهترین آلبوم سال شناخته شد. در ماه اکتبر یک جایزه ویژه برای فروش جهانی بیش از 40 میلیون کپی ! به بوچلی تعلق گرفت و Cieli di Toscana در هفته های اول فروشی چند میلیونی داشت و پرفروش ترین آلبوم جهان و آلبوم اول در شبکه جهانی CNN شد و دو هفته در مقام سوم جدول انگلستان قرار گرفت، بالاترین رتبه ای که تا به حال یک آلبوم خارجی زبان در این فهرست کسب کرده بود. علاوه بر آن این آلبوم در کشورهای آلمان، هنگ کنگ،هلند، ایرلند،نوروژ، پرتقال و سوئد جزو سه آلبوم برتر بود.

  در مارس 2002 دو جایزه بهترین هنرمند ایتالیایی و بهترین هنرمند کلاسیک را در فستیوال جهانی مونت کارلو دریافت کرد.درنوامبر سال 2004 آلبوم Andrea به بازار آمد.

  "ما درگیر انتخاب نام مناسبی برای این آلبوم بودیم که یک نفر به من گفت والدینت چه نام زیبایی برایت گذاشته اند و من در حال ضبط این آلبوم در استودیو منزلم به این ایده رسیدم که این آلبوم مانند فرزند من است، پس آنرا آندره آ نام گذاشتم. این آلبوم خود من هستم!"


  منبع:http://shortcut-italy.blogfa.com
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  DON'T EAT FRIENDS


 20. کاربر مقابل پست emotion عزیز را پسندیده است:


صفحه 7 از 8 نخستنخست ... 3 4 5 6 7 8 آخرینآخرین

LinkBacks (?)

 1. 23rd March 2013, 03:58 PM

موضوعات مشابه

 1. هنر های تایپو گرافی از سابینا کار نیک
  توسط ویکی در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 26th August 2012, 04:12 PM

Visitors found this page by searching for:

http:persianpet.orgforumthread6486-8.html

داستان درآوردن شورت دختر

کرست خاله جون

داستان دراوردن شورت وسوتین

داستان درآوردن شورت وسوتين

المان پورتوگرافی

شرت قرمز خاله

دانلود اهنگ وینچرو پردرو

حال کردن با شورت و کرست خاله

داستان دراورد. کرست وشورت

دراوردن شرت عمه

داستان شورت وکرست مادرم

كرست زنداداش

شورت‎ ‎وکرست خاله جونم

داستان شرت و کرست خواهرم

داستان شورت خواهرم

شرت کرست خاله

کرست وشورت زن عمو

عكسهاي جنجاليهندي

اصول هندسه

نمایش شورت وکرست زنانه

کلوپهای شبانه امریکا

داستان شرت و کرست

بازی شرت وسوتین

داستان کرست توری

داستان کرست عمه جونمبانو یون و شوهرشمامانم باکرست ابیشورت توری زن همسایهشورت خونی خالمسایت پورتوگرافی پیشی پرشینشورت توری لعیا زنگنهديدن مادرم باشرت وكرستشورت زن همسایهخواهرم با شورت توریخاطرات شورت وکرست مادرزنشرت خونی مامانداستان شورت خونی خواهرمداستان شورت خاله و مامان در حمامداستان شرت خونیش ورت مامانم دراوردشورت توري مامان جووونمشورت و كرست خواهرمزن باشورت وکرستداستان های دراوردن شورتداستانهای شورت وكرست ابىداستان شرت عمهشرت وکرست مامانداستان شورت توری عمهآهنگ وینچروعكسهاي باتيستا به همراه ارنولدخواننده هایه زن موسقی پاپ دهه 80 خارجیشورت توري عمه جووووووونمشرت توری مامانو درآوردمشورت توری داستا نداستان بازی باشرت مامانداستان حال کردن باکرست خواهرمخاطرات شورت خالهديدن مامان وخالم باشرت وكرستداستانهایی از کرست وشورت مامان وابجیشورت و كرست زن داییداستان شورت و کرست عمهشرت کرست توریکرست مادر زنشرت کرست خواهرمدانلود آهنگ amor julio خولیو ایگلسیاس 320شورت و كرست خالهدراوردن شورت وسوتینکلیپی از فیلم تیکر هندی از سلمان خانداستانهای شورت و کرست مامانداستان شرت مامانم ودراوردشورتوكرست زردایران دوچرخداستان شرت خونی مامانمشرت توری خواهرشرت کرست مامانمديدن شورت خواهرم در حمامشرت خاله در حمامشرت وکرست خواهرزادمنمايشهاي كمدي ايرانيا ن ukداستان دراوردن کرست عمهداستان دراوردن شرت وکرست داستان کرست شورت مهساکرست مشکیشرت وكرست خواهرمدرآوردن شورت وسوتين زن دررختخوابشورت و کرست خوا هرمداستان شورت و كرست خالهشورت و کرست خواهرداستان شرت خونی مامانحال باشرت کرست دختر دایئداستان درآوردن شورت مامانزن داداش باشورت توریدر اوردن شورت خواهرمداستان شورت و کرست خواهرشورت توری زنداداشداستان شرت کرست زن همسایهدراوردن شرت وکرستدختری با شورت توریداستان کرست شورت سیما

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556