نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

نشانه های حاملگی در سگ ها

This is a discussion on نشانه های حاملگی در سگ ها within the انجمن روشهای نگهداری سگ forums, part of the تالار دوستداران سگها category; سگ ماده معمولاً بین 12-8 ماهگی بالغ می شود. در بعضی موارد ممکن است زودتر (6 ماهگی) یا دیر تر ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  لايك دريافتي
  23
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,837
  می پسندم
  5,621
  مورد پسند : 68 بار در 55 پست

  پیش فرض نشانه های حاملگی در سگ ها

  سگ ماده معمولاً بین 12-8 ماهگی بالغ می شود. در بعضی موارد ممکن است زودتر (6 ماهگی) یا دیر تر (18 ماهگی) رخ دهد. اگر سگ ماده برای اولین بار تا سن 20 ماهگی فحل نشد به دامپزشک مراجعه کنید.
  فحل شدن
  مدت فحل سگ ماده معمولاً 21-18 روز طول می کشد ، سگ ماده فقط سگ نر را در چند روز اول زمان فحل قبول می کند و باردار می شود. اولین نشانه فحل شدن ، پُف کردن لبه مهبل می باشد. سپس بزودی خونریزی شروع می شود ( مشابه فحل در انسانها نمی باشد). خونریزی می تواند 14-4 روز ادامه داشته باشد ( 10 روز میانگین آن است) در زمانی که سگ ماده خونریزی دارد سگ نر بسیار زیاد جذب او می شود اما سگ ماده به آنها اجازه جفتگیری را نمی دهد. تا زمانی که خونریزی کم یا قطع شود و مهبل تا حد ممکن بزرگ شود ، در آن زمان سگ ماده سگ نر را برای جفتگیری قبول می کند. این فحل بارور است و 12-5 روز ادامه دارد. در 3-2 روز اول زمانی مناسبی برای جفتگیری می باشد ، این زمانی است که اگر قصد دارید توله سگ داشته باشید باید عمل جفتگیری شروع شود. برای اینکه مطمئن شوید عمل لقاح بخوبی انجام شده است باید جفتگیری 2 روز بعد تکرار شود. اگر سگ ماده حامله شده باشد فحل او زودتر به پایان می رسد.
  سگهای خانگی بطور معمول دوبار در سال فحل می شوند ، بجز در باسنجی ها
  (Basenji) ، سگهای وحشی ، گرگها و روباه ها ، که فقط یکبار در سال جفتگیری می کنند.
  اکثر سگهای ماده در فصل بهار (ماههای دی-اسفند) و فصل پاییز (ماههای مرداد- شهریور) فحل می شوند. استثناء هم وجود دارد ، برخی از ماده ها ممکن است وقفه طولانی تر یا کوتاه تری بین مدت زمان فحلشان داشته باشند.
  به آنها از طریق دهان یا تزریق کردن می توان هورمون داده تا فحلشان متوقف یا عقب انداخته شود. اگر می خواهید برای سگ ماده خود از این هورمونها استفاده کنید حتماً با دامپزشک خود مشورت کنید
  .

  بارداری
  مدت زمان بارداری بطور متوسط 63 روز می باشد. ورم شکم از هفته پنجم بیشتر آشکار شده و شکم بطرف جلو می رود ، حتی اگر فقط 2-1 توله سگ را حامله باشد یا چاق باشد. تشخیص دادن نشانه های نزدیک شدن زمان زایمان ممکن است بسیار دشوار باشد.
  از 35 روزگی زمان بارداری ، سینه ها بزرگ می شود و نوک سینه ها بزرگتر و صورتی تر می شوند. 4-3 روز قبل از زایمان ، از نوک سینه ترشح آبدار می آید. در سگهای ماده ای که فقط چند عدد توله برای زایمان دارند ، بزرگی سینه ها ممکن است تا هفته آخر شروع نشود. شیر واقعی اغلب 6-5 روز قبل از زایمان تولید می شود.
  در مدت بارداری سگ ماده ، شما باید به مقدار زیاد غذای مناسب به او بدهید ، مولتی ویتامین و کلسیم را به مقدار توصیه شده توسط دامپزشک به رژیم غذایی او اضافه کنید. و با ملایمت به او ورزش دهید. به سگ ماده باید سه مرتبه: از همان اول بارداری ، 10 روز قبل از زایمان و 10 روز بعد از زایمان قرص ضد انگل داده شود.

  همه چیز را برای ورود توله سگها آماده کنید. یک پرستار برای زایمان ، مکان تمیز مانند جعبه یا سبد ، روزنامه بعنوان تختخواب. اگر شما در این بازی تازه وارد هستنید حتماً قبل از این روز بزرگ با یک پرورش دهنده مورد اطمینان یا دامپزشک صحبت کنید.

  1- در اولین مرحله زایمان ، سگ ماده با آرامش می خوابد.

  نشانه های حاملگی در سگ ها

  2- وقتی که توله از رحم وارد لگن خاصره می شود ; توله سگ بزودی بدنیا خواهد آمد.

  نشانه های حاملگی در سگ ها

  3- کیسه آب شامل توله سگ از مهبل نمایان می شود. این توله سگ از پشت خارج می شود; فقط دم و یک پنجه اش نمایان می شود.

  نشانه های حاملگی در سگ ها
  4- توله سگ پوشیده شده از پوسته کیسه آب بدنیا آمده.
  نشانه های حاملگی در سگ ها
  5- سگ ماده پوسته کیسه آب را از بدن توله ها پاک می کند و بند ناف را با گاز گرفتن می برد.  نشانه های حاملگی در سگ ها


  6- با لیسیدن توله سگها ، مادر آنها را تحریک می کند تا شروع به نفس کشیدن کنند.

  نشانه های حاملگی در سگ ها
  7- سگ ماده بین آنها استراحت کرده و بر توله های شیر خوار خود نظارت می کند.  نشانه های حاملگی در سگ ها
  8- نوزاد توله سگ ، که فقط 1 دقیقه سن دارد.
  نشانه های حاملگی در سگ ها
  all animals need are cUre & kindness that are expected from hUmanity

 2. 7 کاربر پست Dr.liOn عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  حیوان خانگی
  Dog
  محل سکونت
  کرمانشاه
  لايك دريافتي
  13
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  218
  می پسندم
  390
  مورد پسند : 101 بار در 27 پست

  Wink آیا سگ شما حامله است ؟ ( ترجمه )

  هنگام بارداری علامتهایی در سگ پدیدار خواهند شد که البته برخی از آنها تا روز 61 تا 65 بارداری مشخص نیست.

  نشانه ها :

  [LIST][*]ترشحات واژن معمولا 1 ماه بعد از جفت گیری اتفاق می افتد.[*]بعد از 25 تا 30 روز به دلیل افزایش خون ، سینه ها برجسته خواهند شد.[*]برخی اوقات هنگام بارداری سگ افسرده و کسل خواهد شد.[*]ممکن است سگ باردار بی اشتها نیز بشود.[*]شکم و سایز کلی بدن بین روزهای 45 تا 50 بین 20 تا 55 درصد بزرگ خواهد شد.[*]نزدیک به تاریخ زایمان ممکن است غرایز سگ ضعیف شوند ، بدن او شروع به خارش می کند و او شروع به خارانیدن خود می کند و نشانه های از بی قراری در او دیده می شود.[/LIST]

  اعمال پزشکی :


  [LIST][*]اگر شما به حامله بودن سگ خود مشکوک هستید ، لازم است اورا به دامپزشک نشان دهید معمول ترین روش Ultrasound است. این روش بعد از 28 روزگی قابل اجرا است اما به وسیله این روش نمی توان تعداد تووله هارا فهمید.[*]با لمس شکم از 21 روزگی نیزمیتوان به حامله بودن یا نبودن سگ پی برد اما این روش در صورتی که سگ عصبی یا بزرگ باشد ، سخت خواهد بود. در صورتی که سگ حامله باشد دامپزشک می تواند با لمس شکم ، برجستگی هایی را در رحم مادر احساس کند . به هر حال این روش قابل اعتماد نیست زیرا ممکن است در رحم تنها یک توله باشد که برجستگی خاصی بوجود نمیاورود.[*]حدود 21 تا 25 روزگی آزمایشات endocrinological قابل اجرا است ، در این زمان هورمونی خاص توسط سگ ترشح می شود.[*]بعد از 25 روزگی ضربان قلب توله ها توسط گوشی پزشکی یا نوار قلب قابل تشخیص است. فهمیدن تعداد توله ها توسط این روش خیلی سخت است.[*]از 49 روزگی حامله بودن و تعداد توله ها توسط اشعه X قابل تشخیص است . این روش پشینهاد نمی شود زیرا ممکن است به سگ یا توله ها صدمه بزند.[/LIST]
  منبع : purina.co.uk
  مترجم : رامین
  Just gonna stand there and watch me burn
  Well that's alright because I like the way it hurts
  Just gonna stand there and hear me cry
  Well that's alright because I love the way you lie
  I love the way you lie
  I love the way you lie

  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 4. 8 کاربر پست moosbat عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  کره ی زمین
  لايك دريافتي
  540
  لايك كرده
  191
  نوشته ها
  2,343
  می پسندم
  20,024
  مورد پسند : 5,954 بار در 1,242 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  Icon19 نشانه های حاملگی در سگ هاا

  نشانه های حاملگی در سگ هاا


  نشانه های حاملگی در سگ هاحاملگی بعد از لقاح شروع می شود.عمل لقاح در سگها می تواند در روز های اول فحلی انجام شود.دوره ی حاملگی در سگ ها 9 هفته طول می کشد و در این دوره تغییرات فیزیکی و تغییرات رفتاری در سگ ماده مشاهده می شود.اولین نشانه ها ی حاملگی از 1 تا 3 هفته بعد از جفت گیری نمایان می شوند.


  قطع دوره ی فحلی

  دوران فحلی در سگ ها بین 3 تا 4 هفته طول میکشد و به نژاد و سن سگ هم بستگی دارد.در دوران فحلی سگ ماده خونریزی دارد و میتواند در روزهای اول فحلی حامله شود.زمان دقیقی که سگ حتما حامله می شود ممکن است در هر سگ متفاوت باشد و فقط دامپزشک می تواند زمان دقیق را تعیین کند ولی معمولا بین 2 تا 5 روز است.اگر در این دوران سگ ماده جفت گیری کند حامله می شود و بعد از لقاح دوره ی فحلی پایام میابد و مثل قبل 3 یا 4 هفته طول نمی کشد.


  تغییر در نوک سینه ها

  اگر سگ حامله شده باشد تغییراتی در بدن او مشاهده می شود.نوک سینه های حیوان حامله برجسته میشود و ممکن است صورتی رنگ به نظر بیاید و حساس شود.

  وقتی دوران بارداری ادامه میابد سینه های سگ برجسته تر میشود و چند روز قبل از به دنیا آمدن توله ها ممکن است چند قطره شیر مشاهده کنید.


  تهوع

  سگ های حامله در روز های اول حاملگی ممکن است حالت تهوع داشته باشند و بالا بیارند.دقت کنید که بالا آوردن زیاد ممکن است نشانه ی بیماری باشد ولی اگر نشانه های دیگر حاملگی هم باشند لازم به نگرانی نیست.


  بزرگ شدن شکم

  نشانه ی دیگر حاملگی بزرگ شدن شکم است که از هفته ی 5 شروع می شود و به تعداد توله ها بستگی دارد.هرچه بارداری ادامه یابد شکم سگ بزرگ تر می شود و در روز های آخر ممکن است حرکت توله ها نمایان شود.


  اضافه شدن وزن

  در 3 هفته ی اول حاملگی به علت حالت تهوع و ... وزن سگ زیاد نمیشود ولی با گذشت زمان سگ ماده غذای بیشتری می خورد و وزن او اضافه می شود.


  نشانه های رفتاری

  وقتی سگ ماده حامله میوشد ممکن است مهربان تر شود و به توجه شما نیاز داشته باشد ولی با نزدیک شدن به زمان به دنیا آمدن توله ها ممکن است رفتار خشنی داشته باشد و به دنبال جاییی بگردد تا توله های خود را در آرامش به دنیا آورد.

  وقتی سگ ماده حامله میشود باید ویتامین و مکمل های دیگر به رژیم غذاییش اضافه شود تا مادر و توله ها مواد مورد نیاز بدن خود را جذب کنند.


  ترجمه:درسا
  منبع:vetinfo
  ویرایش توسط 2rsa : 23rd November 2010 در ساعت 08:41 PM

 6. 8 کاربر پست 2rsa عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4

  کاربر تازه آشنا

  کاربر تازه آشنا


  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1
  می پسندم
  0
  مورد پسند : 0 بار در 0 پست

  پیش فرض

  سلام سگ من شیتزو هست ماده و هنوز عقیم نشده بار اول هست که خونریزی کردی تا امروز حدود 19 روز شده چقد دیگه قطع میشه این وضعیت میشه راهنمایی کنید؟

موضوعات مشابه

 1. حاملگی گربه
  توسط sina123 در انجمن تالار دوستداران گربه
  پاسخ: 8
  آخرين نوشته: 7th July 2015, 04:39 PM
 2. داشتن سگ در حاملگی
  توسط eliiiiiiinaz در انجمن آرشیو
  پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 23rd January 2015, 10:15 PM
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 6th August 2011, 12:14 AM
 4. در مورد حاملگی
  توسط pegi & max در انجمن آرشیو مشاوره بیماری های سگ
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 10th August 2010, 01:16 AM
 5. سوال در مورد حاملگی سگ
  توسط same در انجمن آرشیو مشاوره بیماری های سگ
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 14th August 2008, 03:39 PM

Visitors found this page by searching for:

جفت گيري سگ

علايم زايمان سكمراحل بارداری در سگزمان بارداري در سگ هامدت زمان باردار شدن سگ مادهحاملكي در سكهاتشخیص بارداری سگ دراولین روزهابه دنیاامدن سگ هاتعداد سینه سگجفت گيري حيواناتفصل بارداری سگتعداد توله در هر زایمان سگتعداد جفت گيري سگ در يك سالابستن شدن سگنگهداري سگ حاملهآبستن شدن سگپستان های سگزمان زايمان سگعلائم بارداری سگ های تریرلقاحمدت زمان سگسگ چه زمانی حامله میشودزمان هامله شدن سكهاهامله بودن سگسگهای حاملهدر باره سگ های حاملهسگ چند ماهه طوله اش به دنيا ميايدنحوه تشخیص بارداری در سگنشانه هاي بارداري در سگهاسگ چند ماهه به دنيا مايدطول دوران حاملكي سكهابارداري سگ هاسگ چند بعد روز توله به دنیا می اوردروش فهمیدن حامله بودن سگسگ چه وقت سينه در مياورد طول مدت بارداری سگ مادهسگ تریر بارداری چند ماهتغذیه سگ تریر در دوران بارداریدوران بارداري سگ تريرعلاءم بارداری سگ تریرزاييدن سگ تريردوره باردارى سگ هاسگها چند روز قبل از وضع حمل سینه هایشان شیر میاورد؟نشانه آبستن شدن سگوقت باردارشدن سگزمان بارداري سكهر سگ ماده در هر باروري چند تا توله داردچند وقت بعد از جفتگيري ميتوان فهميد سگ حامله استروز های اخر بارداری شگايا از سينه هاي سگ ميشه فهميد چند بچه بدنيا مياوردعلایم روزهای اخر ابستنی سگتولدسگ درچندماه اتفاق می افتدمدت زمان بارداری سگ چند هفته استسگ در سال چند بار زایمان میکندبارداری درسگسگ در زمان بارداریحامله سگ هاحامله هاﻃﺮﯾﻘﻪ ﺯﺍﯾﻤﺎﻥ ﺳﮓ ﺣﺎﻣﻠﻪرفتار با سگ شیانلو باردار زمان باردارشدن سگسگها در سال چند بار زایمان دارند دوران بارداری درسگسگهای شیانلوسگ شيانلو حاملهدرچندروزشکم سگ حامله مشخص می شودمدت ابستنی در سگعلاءم بارداري سكتعین زمان زایمان سگسگ ماده چندروزفحل میماندزمان بار داری سگ چند ماههسگ ماده ابستنطول زمان بارداری سگهااولين نشانه هاي بارداري در سكهاتشخیص سن سگمدت زایمان درسگ مادهمدت زمان فحل بودن سگ مادهتعداد توله در هر بار باردازی سگحامله بودن سگمدت زمان بارداری شگعلت خون ریزی سگ در دوران بارداریسگ در حال حامله شدنعلايم حاملگي سگهاي خانگيعلت باردار نشدن سگ هامدت زمان بارداری سگ دوبرمنمدت فحل در سگنشانه هاي حاملگي در سگزايمان سگ تريرعلائم زایمان سکهاتعداد توله های هاسکی در سالشکم سگ حاملهمراقبت از هاسکی حاملهمدت زایمان سگ چند ماه استنشانه هاي بارداي تريرعلت خون ریزی سگعلت خونريزى سگ مادهمراحل بارداری سگ مادهعلايم حاملگي سگحالت های سگ حاملهمدت باردارى سگ

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556