نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

آیا حیوانات به بهشت میروند؟ آیا حیوانات هم روح دارند؟

This is a discussion on آیا حیوانات به بهشت میروند؟ آیا حیوانات هم روح دارند؟ within the فرهنگ سازی برای حیوانات خانگی forums, part of the تالارهای حامیان حیوانات category; سوال: آیا حیوانات به بهشت میروند؟ آیا حیوانات هم روح دارند؟ جواب: کتاب مقدس هیچ تعلیم خاصی مبنی بر اینکه ...

 1. Top | #1

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  Smile آیا حیوانات به بهشت میروند؟ آیا حیوانات هم روح دارند؟

  سوال: آیا حیوانات به بهشت میروند؟ آیا حیوانات هم روح دارند؟

  جواب: کتاب مقدس هیچ تعلیم خاصی مبنی بر اینکه آیا حیوانات دارای "روح" هستند ویا اینکه به بهشت میروند، ندارد. با این وجود، استفاده از چند اصول کلی کتاب مقدسی میتواند تا حدودی موضوع را روشن تر کند. کتاب مقدس روشن کرده است که در انسان (پیدایش 2: 7) و در حیوانات (پیدایش 1: 30 ؛ 6: 17 ؛ 7: 15 و22 ) روح حیات دمیده شده است. مهمترین تفاوت بین انسان و حیوان در این است که انسان به صورت خداوند و در شباهت او آفریده شده است (پیدایش 1: 26- 27). اما حیوانات به صورت خدا خلق نشدهاند. آفریده شدن به صورت خدا به این معناست که بشر مثل خداوند است، یعنی مانند خدا یک موجود روحانی بوده، دارای فکر، احساسات و اراده میباشد؛ او صاحب صورت و منظری است که بعد از مرگ هم ادامه خواهد داشت. به همین خاطر اگرهم حیوانات دارای روح یا جنبهای معنوی باشند، "کیفیت" آن متفاوت و ناچیز است. احتمالاً این تفاوت به این معناست که روح آنان بعد از مرگ باقی نخواهد ماند.

  مسئله دیگری که در این سئوال مورد توجه قرار میگیرد این است که خداوند حیوانات را به عنوان بخشی از فرایند آفرینش خلق نمود. خداوند حیوانات زمین را آفرید و دید که نی___ت (پیدایش 1: 25). و دلیلی وجود ندارد که حیوانات نتوانند در زمین جدید حضور داشته باشند (مکاشفه 21: 1). پس به طور قطع حیوانات در جشن هزار ساله ملکوت خواهند بود (اشعیا 11: 6 ؛ 65: 25). اما غیر ممکن است که دقیقاً بگوییم این حیوانات همان حیوانات اهلی ما برروی زمین هستند . میدانیم که خداوند عادل است. بنابراین زمانیکه به بهشت برویم، با تصمیم او در این مورد، هر چه که باشد، موافقت کامل خواهیم داشت.

 2. 3 کاربر پست natasha عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  سگ
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  196
  لايك كرده
  127
  نوشته ها
  1,939
  می پسندم
  8,580
  مورد پسند : 705 بار در 213 پست

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط natasha نمایش پست ها

  مهمترین تفاوت بین انسان و حیوان در این است که انسان به صورت خداوند و در شباهت او آفریده شده است (پیدایش 1: 26- 27). اما حیوانات به صورت خدا خلق نشدهاند. آفریده شدن به صورت خدا به این معناست که بشر مثل خداوند است، یعنی مانند خدا یک موجود روحانی بوده، دارای فکر، احساسات و اراده میباشد؛ .


  عزيزم من اين حرفها رو نمي تونم قبول كنم در حيوانات هم صفات عالي وجود داره
  من شنيدم كه حيوانات هم حشر دارند


  با توجه به تعدادی از روایات وارد شده که وجود جزا و پاداش را برای حیوانات هم درست دانسته اند، این سوال پیش می آید که پس باید برای حیوانات هم راهی برای تشخیص درست از نادرست ارائه می شده است. این راه چه بوده؟ و آیا اصلا حیوانات هم می توانند تشخیص درست از نادرست دهند؟

  براي اينكه فقط نظر خودم با مطالعه اندك در اين مورد نگفته باشم مطلب زير را بعنوان مثال با منبع اوردم

  از برخي آيات (انعام‌، 38 و تكوير، 5) و روايات استفاده مي‌شود كه حيوانات هم مانند انسان‌ها حشر دارند و در روز قيامت حاضر شده و در حد آگاهي و مسؤليت‌هايشان‌، حسابرسي مي‌شوند و هر كس به حق خود مي‌رسد، اگر در آيه 5 سوره تكوير، فقط نام حيوانات وحشي برده شده‌، يا به جهت غلبه است‌، يا به جهت ظلمي است كه حيوانات وحشي نسبت به بقيه حيوانات دارند و يا...; در اين پرسش باقي مي‌ماند كه آيا حيوانات هم تكليف دارند يا نه‌؟ در پاسخ بايد گفت كه تكليف مراحلي دارد و هر مرحله‌، ادراك و شعور متناسب خود را مي‌خواهد; تكاليفي كه در اسلام براي يك انسان وجود دارد، به گونه‌اي است كه انجام آن‌ها بدون داشتن يك سطح عالي از عقل و درك ممكن نيست‌، و حيوانات هم مكلّف به آن نيستند; زيرا شرط آن‌، يعني عقل و درك متناسب با آن تكاليف در آن‌ها نيست‌; امّا مرحله ساده‌تر و پايين‌تري از تكليف درباره آن‌ها تصور مي‌شود كه مختصري فهم و شعور براي آن كافي است و نمي‌توان آن را در مورد حيوانات انكار كرد; به همين جهت‌، حشر آن‌ها هم با حشر انسان‌ها تفاوت دارد، انسان‌ها بعد از حسابرسي يا وارد بهشت و يا وارد جهنم مي‌شوند; ولي حيوانات‌، بهشت و جهنم ندارند; بلكه بعد از انتصاف و انتقام از يكديگر (مثلاً حيوان بي‌شاخ از حيوان شاخ‌دار به جهت ظلمي كه به او كرده است‌، انتقام مي‌گيرد) مي‌ميرند و خاك مي‌شوند.(ر.ك‌: بحارالانوار، علامه مجلسي‌، ج 7، ص 276 / الميزان‌، علامه طباطبايي‌، ج 7، ص 73 ـ 83 / تفسير نمونه‌، ج 5، ص 221 ـ 227 / مجمع‌البيان‌، طبرسي‌;، ج 10، ص 249، چاپ بيروت‌.)

  porsojoo.com/fa/node/75695
  اي مرا با شور شعر آميخته
  اينهمه آتش به شعرم ريخته

  عشق چون در سینه ام بیدار شد
  از طلب ، پا تا سرم ایثار شد...

 4. 3 کاربر پست ساقی عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  گربه ماده سفید
  محل سکونت
  تهران -منطقه 4
  لايك دريافتي
  14
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  274
  می پسندم
  768
  مورد پسند : 28 بار در 2 پست

  پیش فرض

  حق با شماس ساقی جان.اینا رو منم می دونم.من کلا نمی تونم به خودم جمله ی ناتا رو بقبولونم.یه جوریه!!تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir).خداوند رو در مباحث فلسفه موجود نمی گن.موجود یعنی چیزی که از چیز دیگر به وجود آمده.
  این همانندی خدا و بشر هم درست نیست یه جورایی.نمی شه در مورد وجود لایزال الهی اینقدر راحت حرف
  زد در مورد اراده و احساس...حیوان هم دارای فکر و احساسات و ارادست.
  ما شاهد بودیم سگ رو که در هنگام آتش سوزی خونه صاحبش رو نجات داده.این یعنی این حیوون خودخواه
  نیست و در حد خودش احساس و شعور داره.
  ببخشید منظور شما ناتاشای عزیزم در مورد کتاب مقدس کدوم کتابه؟
  در هر صورت سپاس یه موضوع نو و قابل تامله.و خیلی هم حساس.بنا بر این واقعا می طلبه جواب کسیو
  که خیلی در این باره ها می دونه یا منابع خوبی معرفی می کنه.
  من در این حدی که می دونستم پاسخ گفتم.
  سپاستالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  آغاز مهمتر از پایان و فاصله ی میان این دو از آغاز مهمتر است.


 6. 3 کاربر پست dushez عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  DOG CAT HAMESTER FENCH LAKPOSHT KHARGO0SH
  محل سکونت
  تهران
  لايك دريافتي
  16
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  2,584
  می پسندم
  3,975
  مورد پسند : 162 بار در 73 پست

  پیش فرض

  احتمالا منظور قرآن بوده .

 8. 2 کاربر پست natasha عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #5

  کاربر موثر

  کاربر موثر


  حیوان خانگی
  گربه ماده سفید
  محل سکونت
  تهران -منطقه 4
  لايك دريافتي
  14
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  274
  می پسندم
  768
  مورد پسند : 28 بار در 2 پست

  پیش فرض

  معمولا قرآن رو کتاب مقدس نمی گن.یا اوستا بوده یا...نمی دونم.اما طرز بیانش هم جوریه که معلومه قرآن نیست
  ای کاش شما که این مطلب رو می نوشتی کاملا اطلاع حاصل می کردی که این چه کتابیه.در هر صورت جالب بود
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  آغاز مهمتر از پایان و فاصله ی میان این دو از آغاز مهمتر است.


 10. 2 کاربر پست dushez عزیز را پسندیده اند .


موضوعات مشابه

 1. نگاه طنز به روند خلق حیوانات
  توسط ویکی در انجمن گالری عکسهای متفرقه با موضوع حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 12th January 2015, 03:36 PM
 2. وقتی حیوانات به آتلیه می‌روند!
  توسط ویکی در انجمن گالری عکسهای متفرقه با موضوع حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 1st September 2014, 08:39 PM
 3. وقتی حیوانات برای دعا به کلیسا می‌روند/ فیلم
  توسط arash2002 در انجمن کلیپ هایی کوتاه از حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 11th October 2013, 01:10 PM
 4. پاسخ: 1
  آخرين نوشته: 27th June 2012, 09:35 AM
 5. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th March 2012, 11:48 PM

Visitors found this page by searching for:

آیا حیوانات روح دارند؟

ايا حيوانات هم روح دارندایا حیوانات روح دارند؟ حیوانات روح دارندايا حيوان به بهشت ميرود يا نهآيا حيوانات روح دارند؟آیا حیوانات هم روح دارندايا حيوانات روح دارند چهار حیوانی که به بهشت میروندایاحیوانات روح دارندچند حیوان به بهشت میروندنام سه حیوانی که به بهشت میروندایا سگ ها به بهشث میروندکدام حیوانات وارد بهشت میشوند؟ايا حيوانات هم بهشت و جهنم دارند؟حیوانات روح دارند؟ایا حیوانات بهشت وجهنم دارندايا حيوانات روح دند؟ایا حیوانات هم بهشت وجهنم دارندأیاحیوانات روح دارند4حیوانی که به بهشت می روندجانوران روح دارند یا نه و به بهشت میروندԐسه حیوانی که وارد بهشت شدندآیا حیوان بعد از مرگ روح دارهچهار حیوان که وارد بهشت می شوندآيا حيوانات روح دارندایا حیوانات بهشت و جهنم میروندنام چهار حیوان که به بهشت می روندآياحيوانات روح دارند؟ایا روح حیوانات با روح انسان فرق داردکدام حیوانات وارد بهشت می شوندجندحيوان كه به بهشت ميروندآیا سگها بهشت دارندکدام حیوانها به بهشت می روندایا حیوانات هم روح دارند؟سگ روححیوانات هم به بهشت و جهنم میروند؟آيا حيوانات بهشت و جهنم دارند5 حیوانی که به بهشت میروند ایا همه حیوانات هم روحدارندآیا حیوانات به بهشت میروند؟ آیا حیوانات هم روح دارند؟آیا حیوانات هم در بهشت هستند؟ایا حیوانات پس از مرگ به بهشت میروند؟نام چهار حیوان وارد بهشتچهارحیوانیکه ببهشت میروندبهشت حیوانات روح حیواناتایا جانوران روح دارند5 حیوان که به بهشت می روندآیا حیوانات هم به بهشت میروند؟آیا حیوانات هم بهشت و جهنم دارند؟آیا حیوانات پس از مرگ به بهشت میروندحيواناتي كه به بهشت میرنچه حیواناتی به بهشت میروند؟آیا حیوان ها هم به بهشت میروندكدام حيوانات به بهشت می روندروح حیواناتچهار حيواني كه به بهشت ميروند ؟جانورانی که به بهشت می روندسه حيواني كه به بهشت مي رودچه حیواناتی به بهشت می روند؟چندحیوان به بهشت میروندحیواناتی که به بهشت وارد میشوند نام چهارحیوانی که به بهشت میروندچه حیوانی وارد بهشت می شودچه حیواناتی وارد بهشت می شوند سه حیوانی که به بهشت میرونداسم حیواناتی که وارد بهشت میشوندچه حیواناتی به بهشت وارد می شوندآیا حیوانات به بهشت میرندایا حیوانها به بهشت میروندآيا حيوانات به بهشت ميروندحیوانات روح دارند یا نهحیوانات روحآیا حیوانات هم به بهشت و جهنم میروند؟چند تا از حيوانات روح دارند4حیوانی که به بهشت وارد میشوندایبا حیوانات هم سینه دارندکدام حیوانها به بهشت میروندآیا حیوانات هم قبض روح میشوندابا حیوانات هم بهشت و جهنم دارند یا نه؟حیواناتی که به بهشت می رودروح در حیواناتآیا حیوان هم بهشت و جهنم دارد؟آيا حيوانات روح دارند يا نه؟حيواناتي كه به بهشت مي روند؟روح حيوانات بعد از مردنآیا حیوانات روح داردحيوانات بهشت و جهنم دارندآیاحیوانات بهشت وجهنم دارند؟حیوانی که به بهشت میرودایاحیوانات هم بهشت وجهنم دارندچند تا حیوان به بهشت می رودایا حیوان روح دارنایا حیوان ها هم به بهشت میروند؟حیوانتای که به بهشت میروندآیا حیوانات نیز روح دارنددر مورد حیواناتی که به بهشت میروندحيواناتي كه به بهشت مي روندایا حیوانات هم شخصت دارند؟

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556