صفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

کوالا

This is a discussion on کوالا within the پستانداران forums, part of the حیات وحش ایران category; خرس کوآلا جانوری گیاهخوار و کیسه‌دار و بومی استرالیا است. نزدیکترین جانور به کوآلا از نظر ظاهر وامبَت است. کوآلاها ...

 1. Top | #1
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2347
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,616 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  Arrow کوآلا

  خرس کوآلا جانوری گیاهخوار و کیسه‌دار و بومی استرالیا است. نزدیکترین جانور به کوآلا از نظر ظاهر وامبَت است.
  کوآلاها فقط در جنگل‌های اُکالیپتوس استرالیا زندگی می‌کنند.آنها هر شب با دستهای پر قدرتشان شاخه‌ها را می‌گیرند و شاخه به شاخه برگهای سخت اکالیپتوس (درخت کافور) را می‌خورند. خرسهای کوآلا به علت خوردن برگهای اکالیپتوس همیشه بوی همین برگ را می‌دهند. آنها روزها بر روی شاخه‌های پهن اکالیپتوس می‌خوابند و بچه شان را هم آنجا به دنیا می‌آورند. هر مادر فقط یک بچه به دنیا می‌آورد. وقتی که بچه به دنیا می‌آید بدنش خالی از مو و کور است. او با پنجه‌های کوچکش، خود را روی پوست مادر می‌کشاند و به سختی خود را به زیر شکم مادر می‌کشاند و چند ماهی در آنجا می‌ماند. چون گرمای بدن مادر از او حمایت می‌کند و شیر را هم همان جا به دست می‌آورد. هر موقع که بخواهد شیر می‌مکد و خیلی محکم خود را در کیسه مادر نگه می‌دارد. شیری که می‌خورد مزه اکالیپتوس می‌دهد. این جانور به دلیل اینکه خیلی کم آب می‌خورد کوآلا (بدون آشامیدن) نام گرفته‌است.


  کوالا 2. 15 کاربر پست بهناز عزیز را پسندیده اند .


 3. Top | #2

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 288 بار در 108 پست

  پیش فرض

  کوالا

  کوالا از نظر محبوبیت، رقباى اندکى در میان حیوانات وحشى دارد. همچنانکه جنگلهاى اوکالیپتوس بیشتر و بیشترجاى خود را به کشتزار، صنعت و مسکن سازى مى دهند، توجه و نگرانى شدید بشردرحفظ و بقاى این جانور که ظاهرى شبیه به بچه خرس دارد، بیشترمى شود.

  زیستگاه اصلى

  کوالاها براى داشتن غذا وپناهگاه به درخت اوکالیپتوس که درخت صمغ نیز نامیده مى شود، وابسته هستند. قبل از آنکه اروپاییان، قاره استرالیا را به استعمار خود درآورند، کوالاها در جنگلهاى اوکالیپتوس سراسر این قاره یافت مى شدند. در قرن 19 زمانیکه مهاجران اروپایى وارد این کشور شدند، براى ایجاد زمینهاى کشاورزى شروع به تخریب این جنگلها کردند. تا اواخرقرن 20، بیش از80 درصد این جنگلها ازبین رفتند.

  امروزه، کوالاها درسراسراسترالیاى شرقى، ازنواحى گرمسیر شمال شرق تا مناطق سردتر جنوب شرقى، درجنگلهاى کوچکى که بقایاى آن دوران است، به زندگى خود ادامه مى دهند. این جنگلها کاملأ از یکدیگر جدا شده اند تا مانع آن شوند که کوالاها براى یافتن جفت یا درختان اوکالیپتوس بیشتر، ازیک جنگل به جنگل دیگرنقل مکان کنند.


  کوالا
  آغوش گرفتن کوالا در کوالا پارک سیدنی

  ویژگیهاى جسمانى
  کوالاها روزانه حدود 200 الى 500 گرم ( حدود 7 تا 18 اونس ) برگ اوکالیپتوس مى خورند. این برگها ارزش غذایى پایینى دارند زیرا شامل مقدار ناچیزى پروتئین بوده و قسمت زیادى ازآن را فیبر ودیگر ترکیبات غیرقابل هضم تشکیل داده است. کوالا به طور منحصر به فردى، با این نوع تغذیه سازگارى پیدا کرده است و این سازگارى، فرایند گوارش حیوان را از بسیارى جهات همچون شکل دندانها و سرعت هضم غذا، تحت تاثیر قرار داده است.

  کوالا شبیه به خرسى مینیاتوریست، با سرى بزرگ که بر روى بدنى چاق و خپل قرارگرفته، همراه با دمى کوچک و دست و پایى عضلانى و بزرگ. آنها صورتى دایره مانند دارند با چشمانى روبه جلو، بینى برآمده و گوشهایى گرد که دربالاى سرشان قرار گرفته است. جالب اینکه برخی از ایرانیان نام این حیوان را" بل بله گوش" نهادند.


  کوالا

  طول این حیوان بین 69 تا 79 سانتیمتر (27 تا 31 اینچ ) و وزنش بین 5 الی 12 کیلوگرم (11 تا 26 پوند ) مى باشد. معمولأ جنس نر این حیوان، بزرگتر ازنوع ماده مى باشد و کوالاهایى که درقسمت جنوبى زندگى مى کنند از انواع شمالى نسبتأ بزرگترهستند.

  بدن کوالا از کرکهاى ضخیم و انبوه پوشیده شده است. گردن، سینه و اطراف گوشهاى بزرگ کوالاها، کرکهاى سفید رنگى دیده مى شود اما بلندى و رنگ این کرکها درقسمتهاى دیگربدن جانور، بر طبق محل زندگى آنها متفاوت است. کوالاهایى که در مناطق سردتر جنوبى زندگى مى کنند، کرکهاى بلندترى دارند که رنگ آنها قهوه اى - خاکسترى و یا دارچینى مى باشد. آنهایى که درنواحى گرمسیر شمالى یافت شده اند، کرکهاى کوتاه ترى به رنگ نقره اى - خاکسترى روشن دارند.

  پنجه هاى کوالا به گونه اى است که جانور را قادرمى سازد تا به درخت چسبیده و به راحتى ازآن بالا رود. دو پنجه جلویى کوالا پنج انگشت دارد که هریک از انگشتان داراى ناخنهایى قطور و منحنى شکل است که براى بالا رفتن از درختان به او کمک مى کند. دو تا از انگشتهاى جانور در مقابل سه انگشت دیگر قرار گرفته طورى که به نظرمى رسد او دو شـــــســــــت و سه انگشت دارد. این ساختار پنجه ها، او را قادر مى سازد که شاخه هاى درختان را به آسانى در دست بگیرد. هریک از پنجه هاى پشتى کوالا نیز داراى پنج انگشت مى باشد. نخستین انگشت که پهن وبدون ناخن است، در مقابل چهارانگشت دیگرقرار دارد. انگشت دوم وسوم با انگشت شست که داراى دو پنجه است، ترکیب شده که کوالا از آن به عنوان یک شانه براى مرتب کردن کرکهایش استفاده مى کند.

  کوالاهاى نر بالغ، در وسط سینه خود غدۀ قهوه اى رنگى دارند که مادۀ بدبویى ترشح کرده وباعث مى شود کرکهاى اطراف غده مرطوب و تیره شود. نرها این غده را بر روى تنه و شاخه هاى درختان مى مالند و بویى که بر روى درخت باقى مى ماند، به نوعى وسیلۀ ارتباط کوالاها مى باشد. کوالاهاى مادّه نیز کیسۀ کوچکى بر روى شکم خود دارند که نوزاد درحال رشد خود را در هفت ماه نخست تولد در این کیسه نگه مى دارند «نوزاد اینگونه کیسه داران جوى نامیده مى شود» این کیسه کوچک به سمت بالا باز مى شود، البته گاهى وزن نوزاد باعث مى شود کیسه به سمت پایین باز شود.

  چشمهاى کوالا درست مقابل صورتش به سمت جلو قرارگرفته و این ویژگى جانور را قادر مى سازد که با هر دو چشمش بر روى یک شىء تمرکز داشته باشد. این توانایى که «دید دوچشمى » نامیده مى شود، به وى این امکان را مى دهد که فاصله ها را به درستى تشخیص دهد و این قابلیت براى حیوانى که مرتبأ ازیک شاخه به شاخه دیگرمى پرد، بسیارضرورى است. ظاهرأ این جانوران حس بویایى خوبى هم دارند زیرا قبل از اینکه یکى از برگها را براى خوردن انتخاب کنند، آنها را با دقت بو مى کنند و این بدان معناست که هربرگى در نظر آنها بوی متفاوتى دارد. آنها همچنین قادرند ترشحاتى را که کوالاى نر از بدن خود برتنه وشاخۀ درختان به جاى مى گذارد، استشمام کنند.

  کوالاى ماده (هم آنهایى که درجنگلها به سرمى برند وهم کوالاهایى که در قفس هستند ) ممکن است بین 13 تا 20 سال عمرکند، درحالیکه نوع نر حداکثر 12 سال عمرمى کند. با این وجود، کوالاهایى که درجنگل ها زندگى مى کنند، به علت شکار، بیمارى و یا برخورد با اتومبیلها، زودتر مى میرند.

  کوالاهاى ماده در 18 الى 24 ماهگى ازنظر جنسى بالغ مى شوند. آنها قادرند تا قبل از13 سالگى، سالانه یک بچه به دنیا آورند. نرها در حوالى 2 سالگى شروع به تولید اسپرم مى کنند و همچنین کوالاهاى بزرگتر و نیرومندتر، قادرند در سن پایین تولید مثل کنند. با این حال، یک کوالاى نر باید براى رقابت با نرهاى دیگردر پیدا کردن جفت، به اندازۀ کافى بزرگ شده باشد وبه طورکلى سن جفت گیرى این حیوان حدود 4 سالگى است.

  کوالا براى جبران مادۀ غذایى کم انرژى وغیر مغذى خود بیشتر وقت خود را بر روى درختان به استراحت مى پردازد تا بتواند انرژى خود را ذخیره کند. آنها 20 ساعت در روز مى خوابند، 1 تا 3 ساعت را به نشستن و خوردن غذا اختصاص مى دهند و تنها 4 دقیقه در روز فعالانه بین شاخه هاى درختان در حرکتند و به تمیز کردن کرکهاى خود و شرکت در فعالیتهاى اجتماعى مى پردازند. آنها عمدتأ از ساعت 5 عصر تا نیمه شب تغذیه مى کنند. کوالاها در چندین نوبت غذا مى خورند و هر وعدۀ غذایى به طور متوسط بیست دقیقه طول مى کشد.

  کوالاها بر روى همان درختى که تغذیه مى کنند به خواب مى روند، آنها بر روى شاخه هاى درختان استراحت کرده و گاهى اوقات نیز در امتداد یک شاخه دراز مى کشند. آنها روزى یکبار و گاهى کمتردرخت خود را عوض کرده و عمومأ در ابتدا از درخت پایین مى آیند و سپس با تنبلى بر روى زمین راه رفته و از درخت دیگرى بالا مى روند. آنها وقتى به یک درخت جدید مى رسند، ابتدا از روى زمین به بالا مى پرند و پنجه هاى خود را به تنه درخت چسبانده و بعد با استفاده از دست و پاى عضلانى خود از تنه درخت بالا مى روند. اصلى ترین شکارچى کوالاها بر روى درخت، افعى هاى بزرگ هستند و گاهى اوقات نیز جغدها و عقابها، بچه هاى آنها را از پشت مادرانشان مى ربایند. هنگامى که بر روى زمین هستند نیز ممکن است توسط سگهاى اهلى یا وحشى مورد حمله قرار گیرند. بعضى از آنها نیز براى رفتن به درختى دیگر، هنگام عبور از جاده با وسائل نقلیه برخورد مى کنند.

 4. 10 کاربر پست peta عزیز را پسندیده اند .


 5. Top | #3

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 288 بار در 108 پست

  پیش فرض

  ممنون بهناز جان از ارسال تاپيك درباره كوالاهاي دوست داشتني .منم يه سري مطلب ديگه پيدا كردم كه با اجازه ت اضافه كردمتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 6. 5 کاربر پست peta عزیز را پسندیده اند .


 7. Top | #4
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2347
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,616 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط peta نمایش پست ها
  ممنون بهناز جان از ارسال تاپيك درباره كوالاهاي دوست داشتني .منم يه سري مطلب ديگه پيدا كردم كه با اجازه ت اضافه كردمتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  ممنون شیمای عزیز ؛ حالا این پست کامل شد 8. 3 کاربر پست بهناز عزیز را پسندیده اند .


 9. Top | #5

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  محل سکونت
  karaj
  لايك دريافتي
  13
  لايك كرده
  2
  نوشته ها
  176
  می پسندم
  955
  مورد پسند : 81 بار در 35 پست
  حالت من :
  My Mood
  Lonely

  پیش فرض

  واقعا لذت بردم،خیلی مطلب کامل و جالبی‌ بود..تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  یکی‌ از بزرگ‌ترین آرزوهای من بغل کردن کوالا ست...
  کوالا‌ها خیلی‌ آروم و مهربون به نظر میان...واقعا دوست داشتنی هستن..تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 10. 5 کاربر پست pangool عزیز را پسندیده اند .


 11. Top | #6

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  Dog
  محل سکونت
  Toronto
  لايك دريافتي
  23
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,041
  می پسندم
  6,106
  مورد پسند : 102 بار در 23 پست
  حالت من :
  My Mood
  Bored

  پیش فرض

  خیلی جالب بود، ممنون. من اصلاً فکر نمی کردم این موجودات دوست داشتنی تنها 4 دقیقه در روز فعالانه بین شاخه هاى درختان در حرکتند و به تمیز کردن کرکهاى خود و شرکت در فعالیتهاى اجتماعى مى پردازند!!تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

  من که خیلی کوالا دوست دارم میشه یکی از استرالیا برای خودم بیارم، وقتی مردم شیر توی خانه اشان نگه می دارند، کوالا که دیگر کاری ندارد.تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 12. 4 کاربر پست jassmin عزیز را پسندیده اند .


 13. Top | #7

  کاربر ارشد

  کاربر ارشد


  حیوان خانگی
  در حال حاضر فقط گربه
  محل سکونت
  استکهلم(جزیره پریان دریایی)
  لايك دريافتي
  67
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  4,359
  می پسندم
  5,004
  مورد پسند : 288 بار در 108 پست

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط jassmin نمایش پست ها
  خیلی جالب بود، ممنون. من اصلاً فکر نمی کردم این موجودات دوست داشتنی تنها 4 دقیقه در روز فعالانه بین شاخه هاى درختان در حرکتند و به تمیز کردن کرکهاى خود و شرکت در فعالیتهاى اجتماعى مى پردازند!!تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

  من که خیلی کوالا دوست دارم میشه یکی از استرالیا برای خودم بیارم، وقتی مردم شیر توی خانه اشان نگه می دارند، کوالا که دیگر کاری ندارد.تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  اره منم عاشقشونم.خيلي قيافه معصوم و مهربوني دارن.ولي خب يه مشكل براي داشتن كوالا تو خونه ات خواهي داشت.از كجا ميخواي براش غذا تهيه كني؟تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)بعدشم اين تنبلك ها همش خوابن اصلا نميشه مثل سگ و گربه باهاشون بازي كردتالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)

 14. 2 کاربر پست peta عزیز را پسندیده اند .


 15. Top | #8

  کاربر نمونه

  کاربر قدیمی


  حیوان خانگی
  Dog
  محل سکونت
  Toronto
  لايك دريافتي
  23
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  1,041
  می پسندم
  6,106
  مورد پسند : 102 بار در 23 پست
  حالت من :
  My Mood
  Bored

  پیش فرض

  نه بابا پتا جان شوخی می کنم. بعضی حیوانات واقعاً در محیط آزاد راحت تر است و واقعاً خودخواهی است آدم بخاطر دل خودش آنها را حبس کند.

 16. کاربر مقابل پست jassmin عزیز را پسندیده است:


 17. Top | #9

  کاربر فعال

  کاربر فعال


  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  karaj
  لايك دريافتي
  0
  لايك كرده
  0
  نوشته ها
  88
  می پسندم
  259
  مورد پسند : 19 بار در 10 پست

  پیش فرض کوالا koala

  کوالا

  phascolarcus cinereus یک پستاندار خپله کیسه دار گیاه خوار درختی بومی استرالیا و تنها بازمانده ی خانواده phascolavctidae است.
  کوالا در تمام طول ساحل شرقی استرالیا نزدیک ادلاید تا قسمت جنوبی cape york و نزدیک هینرلند ومکانهایی که جنگلهای پرباران وجود دارد زندگی می کند. کوالای جنوب استرالیا به طور وسیعی در ابتدای قرن 20 از بین رفته اند. کوالا در تاسمانیا یافت نمی شود.
  به طور معمول با نام کوالا نامیده می شود که کلمه ی غیر اصلی به معنی no drink است در صورتی که هیچ مدرکی این موضوع را تأیید نمی کند.
  کوالاها آب میخورند ولی ندرتا که میزان آن بستگی دارد به میزان آب موجود در رژیم غذایی آنها که شامل برگهای اکالیپتوس است که شامل آب کافی برای رفع نیاز به آب در کوالاها است.
  نخستین اروپایی های مهاجر به استرالیا کوالا را خرس بومی می نامیدند، هنوز هم خرس کوالا نامیده می شود ولی کوالا عضو خانواده ی خرسها نیست.
  کوالا پستاندار بدون جفتی است(یعنی از طریق جفت با جنین ارتباط ندارد) وکیسه دار است.اسم علمی کوالا کلمه ای یونانی است phaskolos به معنی ته کیسه است و arktos به معنی خرس است ، inereus کلمه ای لاتین است و به معنی خاکستری رنگ است.
  اگرچه 3 زیر گونه تشخیص داده شده است اما این این تشخیص عموما پزیرفته نشده و معتبر نیست.
  typical victorian koala( formerly p cinereus victor بزرگتر است موهای ضخیم تری دارد و خاکستری روشن است و اغلب به رنگ قهوه ای روشن در پشت و قسمت جلویی بدن دیده می شود و دارای رنگ روشن تری در قسمت زیریت شکم و دارای کاکل سفیدی از مو برروی گوش خود است.نرها 14-12 کیلوگرم وزن دارند و ماده ها 5/8 کیلوگرم وزن دارد .
  در نواحی استوایی و تحت استوایی کوینزلند کوالاها کوچکتر هستند(5/6 کیلو برای نرها و 5کیلو برای ماده ها ) و خاکستری روشن هستند و موهای کوتاهتر و ضخیم تری دارند .
  کوالادر

  کوینزلند کوالاها قبلا به عنوان زیر گونه های p cinereus adustus
  واریته بندی از یک زیرگونه به زیرگونه های دیگر ادامه دارد و تفاوتهای اساسی بین کوالاهای هر ناحیه مثل رنگ موها وجود دارد.
  منشأ کوالا مبهم است اگرچه بیشتر افراد اطمینان دارند که آنها کوچک شده ی جانوران وامبت شکل زمین هستند.
  فسیلهای کوالاها نادر هستند اما بعضی از این فسبلها در شمال استرالیا یافت شده اند که متعلق به 20 میلیون سال پیش بوده اند. در طول این زمان نیمه ی شرقی استرالیا دارای جنگلهای بارانی شده اند، کوالا یک رژیم غذایی از اکالیپتوس نداشته اند تا هوا خنک شده و جنگلهای اکالیپتوس در محل جنگلهای بارانی رشد کرده اند .
  فسیلها نشان می دهد در 50000 سال پیش کوالاهای غول پیکر در جنوب استرالیا زندگی می کرده اند.
  کوالای از لحاظ اکولوژیکال همان نقش تنبل ( بومی آمریکا) را در جنوب آمریکا دارند.کوالا به نسبت مشابه وامبت است اما موهای آن ضخیم تر است ؛ گوشهایش بزرگتر است و اندام حرکتی بلندتر با ناخن های تیزتر که به بالا رفتن از درخت کمک می کند.
  کوالا 5 انگشت دارد که با یک شصت سازماندهی شده است که توانایی بهتری برای چسبیدن بهتری برای چسبیدن و بالا رفتن از درخت فراهم می کند.
  والا یکی از معدود پستا ندارانی است که اثر انگشت دارد .( بقیه پریمات هستند)
  در حقیقت اثر انگشت در کوالا مشابه انسان است که با با استفاده از میکروسکوپ مابین دو کوالا تمایز انجام می شود.
  مغز کوالا کوچکتر از حد معمول است که حدود 40 درصد آن بوسیله ی آب پرشده است.
  کوالاها حیوانات ساکتی هستند اما نرها در فصل جفت گیری صدای بلندی دارند که از فاصله ی کیلومتری شنیده می شود.
  کوالاها در اسارت 15 سال عمر می کنند.
  کوالا به طور کامل برروی درخت اکالیپتوس زندگی می کنند، این یک آداپته شدن به توجه به محیط زیست است .
  برگ اکالیپتوس پروتین کمی دارد و مواد قابل هضم بالایی دارد ودارای ترکیبات فنولیک و ترپن است که برای بیشتر گونه ها سمی است حتی برای وامبت و تنبل .
  کوالا متابولیک ( سوخت وساز ) کمی دارد و در روز حدود 19 ساعت بی حرکت استراحت می کند که بیشتر آن را خواب است.
  دندان و فک کوالا می تواند به انسان آسیب وارد کند.
  4-3 ساعت از فعالیت روزانه کوالا خوردن است که بیشتر در شب انجام می شود. حدودا 500 گرم برگ اکالیپتوس در روز می خورد و آن را با فک قدرتمند خود می جود و سپس آن را فرو می برد.
  کبد که مواد سمی را غیر فعال می کند برای ترشح آماده است و یک سکوم بزرگ شده دارد که قسمت اعظم ماده ی مغذی حاصل از رژیم غذایی را که از نظر کیفیتی ضعیف است جذب می کند که این عمل بوسیله ی تخمیر باکتریایی صورت می گیرد.
  وقتی نوزاد کوالا از شیر گرفته می شود مادر به آن مدفوع نرمی می دهد به نام pap که سرشار از باکتری است و به عنوان کمک هضم برای تکثیر باکتریها در سیستم گوارش عمل می کند.
  کوالا  ترجمه شده از کتابهای wild animals و disease and disorder of wild life

 18. کاربر مقابل پست DVM-Vafaei عزیز را پسندیده است:


 19. Top | #10
  تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir)
  حیوان خانگی
  cat
  محل سکونت
  iran
  لايك دريافتي
  2347
  لايك كرده
  229
  نوشته ها
  14,449
  می پسندم
  25,142
  مورد پسند : 16,616 بار در 4,044 پست
  نوشته های وبلاگ
  9

  پیش فرض

  ادغام شدصفحه 1 از 2 1 2 آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. تا حالا نوزاد کوالا دیده اید؟! +عکس متحرک
  توسط ویکی در انجمن اخبار دنیای حیوانات
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 24th November 2015, 02:10 PM
 2. دولت استرالیا کوالا را در لیست گونه‌های در معرض تهدید قرار داد
  توسط khaleye_shani در انجمن گونه های در حال انقراض
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: 7th March 2013, 05:52 PM
 3. نوزاد کوالا از بچگی تا بلوغ(بسیار دیدنی)
  توسط nafase samavat در انجمن تالار عکس و مولتی مدیا
  پاسخ: 9
  آخرين نوشته: 24th March 2012, 04:02 PM
 4. در مورد کوالا بدانیم
  توسط lilipet در انجمن پستانداران
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 8th June 2010, 12:41 AM
 5. کشتن دلسوزانه کوالا هنگام عمل جراحی
  توسط Keyhan در انجمن آرشیو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 10th August 2009, 12:33 AM

Visitors found this page by searching for:

خرید حیوان کوالا

خريد حيوان كوالا

كوالاي خاكستري

خرید حیوان (کوالا)

حیوان جنگلی کوآلا

اندازه ي كوالاچقدراست

خريد كوآلا

خرید حیوانات مثل کوالاخریدکووالادرباره خرس کوالافروش خرس کوآلاخرید حیون کو الاتولید مثل کوآلافروش خرس كوالاخرید و فروش حیوانات خاص کوالافروش حیوان کوآلاخرید خرسخريد خرس كوالاخرید و فروش کوالا در ایرانكوالاحیوان کوالادرباره ی حیوان کوالاتولید مثل خرس کوالاخرید حیوان کوآلانابودی جنگل های پرباران استوایی به دست انسانعمر حیوان کوالا خرید خرس کوالاتولید مثل در کوالافروش كوالا در ايرانخرید کوآلاهاکوالا خانگى در ايرانخریدوفروش کوآلاخرید کوالای تنبلکوالا خونه درختیتصاویری از غذای کوالاتصاویر حیوانات کوآلاتصاویری از کوالاحیون کوالاخرید و فروشحیوان کوالاخریدوفروش کوالا در ایرانتصویر جنگل های پرباران استوایی کوالاخرید خرس کوالا کوآلاخرید کولاخرىد كوالاخرید و فروش حیوانات کوالافروش کوعالاجنگل های پر باران استواییخريد کوالافروش حیوانات خاص کوالاحيوانات جنگلي كوالابچه ي كوالاجا کلیدی خرس کوالاتصاویری از نابودی جنگل های پرباران استوایی به دست انسانحیوانات کوالاخریدار کوالاسفارش حیوان کوالا حیوان کووالان حیوان کوالاخرید خرس کوآلاحيوان كوالاخرید حیوانات کوآلافروش حيوان كوآلابغل کردن خرس کوالاحیوانات کوالا فروشخرید و فروش خرس کوالاجنگلهای پرباران استواییعكس جنين خرس كوالاخريد و فروش حيوانات خانگي كوالاطول عمر خرس کوآلادر مورد خرس ها ي كوالاخريد يك حيوان كوالا فروش کوالا ایرانخرید خر کوالاحيوان خانگي كوالاکوالا خریدخ رید کوالاخرید خرس كوالاخرید کوالاسگ عادات گربهکوالا برای خریدفروش حیوان کوالا در ایرانکوالا چاقخریدخرس کوالاخرس مینیاتوریستفروش کوآلا ایرانخریدحیوان کوالااز ساحل استرالياخريد حيوان خانگي كوالا

کلمات کلیدی این موضوع

تالار گفتگوی پرشین پت (Mypet.ir) مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
اطلاعات تماس با پرشین پت
جهت ارتباط با مديران پرشین پت مي توانيد از اطلاعات زير استفاده نماييد .
Email : persianpet@gmail.com
SMS : 10000128394214
SEO by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 401 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 452 453 454 455 456 457 458 459 460 461 462 463 464 465 466 467 468 469 470 471 472 473 474 475 476 477 478 479 480 481 482 483 484 485 486 487 488 489 490 491 492 493 494 495 496 497 498 499 500 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 511 512 513 514 515 516 517 518 519 520 521 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 536 537 538 539 540 541 542 543 544 545 546 547 548 549 550 551 552 553 554 555 556